МЕЛАНКА І ВАСИЛЬ
Огорнула темна нічка у обійми місяць.
Віхола і сніговиця біле тісто місять.
Заховали срібні личка зірочки за хмари.
А Зима усе ворожить,
розпускає чари.
Йде Меланка до Василька в темну нічку бродом.
А Василь іде на зустріч стежкою й городом.
У Меланочки вінок з кетягів калини.
Пишні груди укривають дукачі й перлини.
В темних косах стяжки сині. У стáні тоненька.
Устонька- малина стигла.
Личеньком гарненька.
А Василько теж собі парубок нівроку.
Вже давно собі вподобав, дівку синьооку.
Як зустрів Василь Меланку,
Зразу залюбився.
Зняв хутрЯну кабардинку
і до ніг вклонився.
" Ой Меласю, серце мóє,
Ти в світі єдина...
Ти мене зачарувала синіми очима.
Покохав Тебе я щиро,
і не міг змовчати..
Хтів бим вже по новім році сватів засилати."
І Меланка усміхнулась..
Повела бровами.
Забриніла як та скрипка ніжними словами:
"Василечку мій козаче,
Я Тебе чекала.
Лиш Тобі, у своїй скрині хустку зберігала.
Полюбився Ти мені
іще від Покрови,
За усмíшку Твою щиру і за чорні брови".
Заручилися Меланка і Василь весною...
ВесіллЯ гучне справляли літньою порою.
Я там був мед-пиво пив,
Танцював гопака.
Десь свій чобіт загубив.
Ось історія така.
1 Січня, 2024
Оксана Лесик-Падучак