Здогадалася сама -- його немає.
Дарувальник-дід вже не прийде...
Тільки брат, який цього не знає,
"мученицьки" чемний цілий день.
Ніс лоскоче свіжий запах хвої --
вже стоїть ялинка у відрі.
Тиха радість свята і нас двоє...
В'яжем петлі яблучкам в фользі.
Не було у нас яскравих кульок -
тих, що завжди цілі і блискучі,
та в крихких звіряток і снігурок
до сердець був...
потаємний ключик...
На гілках поміж хмаринок вати --
"Білочка", "Ромашка", "Каракум".
Тільки цей десерт почав зникати -
вкотре хтось ганя попить чайку...
Локоном пружинять
змійки серпантину --
що повісим, Тузик так і здер.
Та не тільки їх, а ще і скатертину -
мабуть, уявив, що каскадер...
Молоді, веселі тато й мама
свічечки-гірлянди принесли.
Хіба можна це сказать словами?..
Ми намилуватись не могли...
Ввечері, утомленим й щасливим,
не вдавалося ніяк закрить очей -
у старенької підлоги скрип зрадливий,
лиш почуєм -- вже біля дверей.
А коли заснули "на хвилинку" --
новорічна ніч -- вона така,
подарунки наші, під ялинку,
вже поклала любляча рука.
...Старий рік пішов і сніг лапатий
щедро засипає його слід...
Світлі миті будем пам'ятати --
я, сніжинка в марлевому платті,
і "вусатий" брат -- казковий кіт.
Надія Зубченко