Ще мороз не малює на шибках визерунки,
Сніг зійшов і здається,- зима, не зима,
Вже б хотілось побачить ті диво- малюнки
На вікні, та морозу і снігу нема.
Я завжди задивлявся в порі вечоровій
На чарівній квіти на шклі льодяні,
Їх я бачив в селі, а тепер я у Львові,
І як завжди ночами не спиться мені.
Щось мудрую, шукаю у слові розради,
В світлих образах втіхи, для серця тепла,
Заховала зима до пори снігопади,
Й серед ночі гуляти по місту пішла.
Десь сяйне помежі ліхтарів кольорових,
Забіліє на клаптиках снігу в рові,
Погойдається з вітром на гілках кленових,
І по парках пройдеться по мокрій траві.
І не видно її майже посеред ночі,
Вся чарівність, казковість розтала, нема,
Де ж ти ходиш, блукаєш, побачити хочу?
Чи надовго від нас заховалась,- зима?
Як би знову побачить твої заметілі,
Чарівні визерунки на вікнах своїх,
Щоб морозець легенько пройшовся по тілу,
І розбурхав фантазії в серці моїм.
Пошукаю у слові, в натхненні розради,
В світлих образах втіхи, для серця тепла,
А коли закружляють рясні снігопади
Зрозумію, що ти знов на землю прийшла.
Левко Світлий
18.12.2023р.