Не плач, Божа Мати, велике ж бо свято -
Твій Син народився, а Ти у журбі,
Дивись, янголята злетілись крилаті
Воздати хвалу і Дитяті, й Тобі.
Я знаю, що тих янголят вже багато,
І все прибувають нові і нові,
Вони б мали жити, у мріях літати,
І ніжками плутатись в літній траві.
І янголи старші - то теж чиїсь діти,
Їх мамам кутя нині дуже гірчить,
Не можуть, сердешні, з Тобою радіти,
Хіба що молитись, щоб якось хоч жить.
Тому Тобі й тяжко, Святая, радіти,
Ти знаєш цей біль, відчуваєш його -
Тобі дав Бог щастя Дитя народити
І долю тяжку - хоронити Його.
Сумна та кутя, де пшениця сльозами
Скропилась, й ікони зітхають в кутах,
Де свічку запалюють сироти-мами
З іменням дитяти свого на вустах.
Ірина Москаленко