Алфавітний вірш
А що ж бо, зимо, ти не забарилась,
Бо снігом вже трусити почала.
Вже ним навколо вкрила всі долини,
Ген і морози почалися в нас.
Ґаздуєш, повним ходом усе більш,
Десь інеєм малюєш і шибки.
Ех. Не спіши, зробити все успієш,
Є ще багато часу, встигнеш ти.
Жбурлятимеш на землю ще морози,
Замерзнуть ще і ріки й потічки.
Ич ми вже знаєм, що ти, зимо, можеш,
І просимо - ти тільки не спіши.
Їй-Богу не для себе це ми просим,
Його, солдата, просим пощади.
Коли захочеш враз залютувати,
Лякнути нас морозом пам'ятай -
Мерзнуть в окопах, на війні солдати,
На полі бою мерзнуть, пригадай.
Окопи у моро і сніг не гріють,
Промоклі ноги, біль пекучий рве.
Ревуть іще там твої заметілі,
Стигне і кров, і тіло молоде.
Там ранені, там молоді солдати
Уже не раз прощались із життям.
Фортуна - це молитва, котру мати
Хриплявим голосом говорить при свічках.
Цього вже досить, зимо, чи замало?
Чи ще не досить, що ми вже прожили?
Шкідливість свою ти спини хоч мало,
Щоб там в окопах вижили сини.
БілЬ, щоб не бачить воїнам-солдатам,
Юрбою просим, зимо, пожалій,
Як знову будеш сипати нам сніг.
Марина Лавришин
03.12.2023