Ох..сумний цей святий вечір..
Там на Сході йде війна.
По землі всій кровотечі,
а в очах пече сльоза.
Так втомилася від болю..
і пошарпана душа.
Всі гріхи свої відмóлю,
але серце їсть іржа.
Не збереться вже родина,
на Свят-вечір за столом.
Десь в степах моя дитина.
Вітер свище за вікном.
Завіває сум у серце,
Плаче, що когось нема.
Виграє тужливе скерцо.
Сяду за столом сама.
Запалю самотню свічку..
" Отче Наш" прошепочу.
Глипну вдаль у темну нічку.
До синочка полечу.
Як Ти там в окопі сину?
Сніг і холод на дворí.
Що ти робиш в цю хвилину?
Чи голодний? Чи в теплі?
Хай Господь охороняє.
В цю ясну, Різдвяну ніч.
Ангел крúльми зігріває.
і крокує пліч-о-пліч.
Oх..сумний цей святий вечір..
Там на Сході йде війна..
По землі всій кровотечі,
а в очах пече сльоза.
16 Грудня, 2023
Оксана Лесик-Падучак