Крадеться світанок, ступає на ганок,
Темінь мружиться, втікає,
І завітав святковий ранок
Христос ся рождає!
Дванадцять найкращих полін,
Розтоплять серце хати- піч.
Кіт скочив з моїх колін,
Поближче до тепла ліг.
В оселі прибрано святково,
І на покуті вже дідух,
А за вікном сніги, казково,
Висить на цвяшку старий кожух.
На печі борщ булькоче,
І упрівають картопляні голубці.
Хтось може капусняк захоче,
Та не забути б про млинці.
Пахтить узвар солодкими грушками,
Кутя із медом мачком манить.
Убрані образи новими рушниками,
Янгелик поміж зір летить.
Сіном встелена долівка ніби літо в домі в нас,
Шурхотить чебрець, шавлія, буркун.
І стається чудо, зупинився час
В тріщині молитви шепоче цвіркун.
Надвечір'я. Свято йде до хати,
Тріщать тендітні свічі на столі.
Ще мить і буде зірка сповіщати,
Що народився Ісусик у хліві.
Ірина Зінковська