Зимове
На пухнастих, біло-срібних диво-лебедях
Прилетіла рано-вранці фея-віхола.
А на дивних колісницях, фешенебельних,
Крижані морози в зиму стрімко в'їхали.
Фея пір'ячка із лебедів насмикала -
Те кружляє і встеляє землю-матінку.
Ще й вітрів вона, розбійників, накликала
Тих, що спали після бійки тихо в затінку.
Розбудила, підняла сніги хурделити.
Розгулялися вітри, сердиті вдачею.
Закружляли снігопади, мов метелики
Над селом моїм і над моєю дачею.
Спеленали все село, немов дитиноньку -
В сповитку лежить-дрімає, снігом втішене.
Протоптав, хто рано встав, селом стежиноньку
І струсив сріблястий пух, до віт підвішений.
А мороз ще молодий - не сильно жалиться.
Лиш лице моє, як парубок пощіпує
І за пальчики хапає, ніби дражниться
Та чекає доки батько силу викує.
В сповитку моє село таке гарнюсіньке!
От якби ще ті шахеди не тривожили.
Спи, моє село, спочинь, моє малюсіньке.
Бережи його від бід і лиха, Боженьку.
29.11.2023
Тетяна Сокирко