А осінь сьогодні зустрілась
З сестрою своєю, зимою.
В листочки ще жовті вдягнулась -
Не встигли злетіти додолу.
Не встигли ... Ще й досі багряне
Затрималось листя у клена.
Ще десь загубилось й червоне
І навіть знайшлося зелене!
Зима здивувалася дуже,
Чом осінь ще й досі красива?!
Її не псують і калюжі...
Та осінь спитала журливо:
" Чом, сестро, так швидко прийшла ти?
Ти ж бачиш - краса ще повсюди!
Не треба було поспішати -
Не хоче природа ще снігу.
Чом ти не лишила для клена
Ще пару листків й для калини!?
Забрала, сестрице, у мене
Останні осінні години..."
"Спішу я та ти не журися!
Поглянь, як красиво довкола!
Червоні і білі сплелися
Відтінки, художник немовби
Створив ту палітру прекрасну!
А листя на клені й калині
Я швидко вдягну в біле плаття,
Чи, може, ще в шубку й хустину.
Ти лиш уяву - ніби казка
Прийде у ліси кришталева!
... Ти, осене, дійсно прекрасна...
Та я все ж таки Королева!"
Марина Семйоник