Чую, зимо, вже твої вітри
Стукають в шибки епічно й люто,
Певно, і морози, як кроти,
Продирають землю, страхом скуту.
Десь вгорі підбила подушки
В пОшивках крохмально-білосніжних,
Розпорола велетні-стіжки,
Щоб усе засипать пухом ніжним.
Ти лякаєш, зимо, недарма -
Прагнеш всіх загнати в теплі хати,
Нас сховати хочеш, а сама
Будеш скрізь безкарно панувати.
Накладеш вершків скрізь на дахи,
Будуть, наче тістечка в кав' ярні,
На дерева вчепиш фартухи
Й ковпаки, як пекарям в пекарні.
Зміниш все, як схочеться тобі,
Не спитавши дозволу й поради,
І красиво буде, далебі,
Але холодам ми все ж не раді.
Та на противагу всім снігам
Є в твоїй ході велика користь -
Разом грітися так пречудово нам,
Бачиш, нас ріднить твоя суворість.
Ірина Москаленко