Не йди завчасно, Осене, іще
Присядемо з тобою на дорогу.
Не залишай в саду старому щем,
Калині в серці не лишай тривогу.
Глянь, хризантема ще не відцвіла,
Почула, що ти йдеш -- і в сльози.
Мала пташина просить теж тепла,
Їй заховатись ніде у морози.
Чом, Осене, ідеш з пустим мішком,
Чому береш так мало із собою?
Сонця шматок несеш під фартушком
Й хмаринку з життєдайною водою.
Усі дари ланів, садів, лісів
Нам залишаєш, Осене, в дарунок.
Собі -- лиш декілька щасливих снів
Запхаєш крадькома в легенький клунок.
Автор: Ірина Глюз