Прийшла таки... Ви, пані, трохи рано.
О, пунктуальність -- то, напевно, не про вас?
Нема овацій? Невелика шана?
Вас нàскрізь бачу -- в профіль і в анфас.
Ви, мабуть, спокусили Листопада?
Він, грішник, завше ласий до дівок.
Ви швендялись туди-сюди по саду,
шукали ключ до хвіртки чи гачок.
Не встояв, бідолаха. Спокусився...
Оті блондинки -- слабинà його.
Ви звабили. А він не ухилився.
Пустив до серця. А кругом мело...
Летіло з неба пір'я, чи то клапті.
Ви мружились, сміялись. Він аж млів.
Збирав крижинки на тонкòму платті
і в очі все заглянути хотів...
А Осінь у кутку (де стара груша)
кусала лікті, плакала з дощем...
Ви, пані, -- підла, вам сказати мушу.
Не варті ви ні віршів, ні поем...
Хіба не так? Ви кажете -- обмова?
Він сам зайти звелів. І зрадив сам?
Не вірю вам... Ви вся така зимова,
і надто хитра з-поміж інших дам.
22.11.2022
Людмила Галінська