... Пізня осінь убралася мрякою...
Кольоровий зняла шарафан..
У саду, під старою гіллякою...
Важко сіла на мокрий тапчан.
Озирнулася, втомлено глянула...
На безлистий, оголений сад...
Там, де квітка остання зів'янула...
Де, під ноги упав листопад.
Зникли фарби... В руде все убралося...
Лиш калина червоним горить...
В ній одній ще життя залишалося...
Її сум не зумів підкорить...
ПричепУрена стиглими гронами...
Як дівиця убралась в разки...
Непокірна... З своїми законами...
В сумну гамму вмішала мазки.
Сіре небо на віти схилилося...
Пригубилось червоних плодів...
Скуштувавши, ще більше скривилося...
Смак калини - то смак не медів.
Своїм смаком калина пишалася...
Гіркувата, цілюща, жива...
Свій характер мінять не збиралася...
Бо калина, то є не трава.
Розпашіла, морозом припечена...
ЗОвсім гола, та їй все дарма...
Червоніти стояти приречена...
І її не лякає зима.
Галина Момот (10.11.2023.)