Набрала квітòк у холодні долоні
і полем пішла у незнані світи.
Озвалися болем жоржини червоні,
їм ще, бідолахам, в морози цвісти.
Зібрала гвоздики і пишні майори,
брунатні од жовтня старі реп'яхи.
Змінила в жалобне квітучі убйори
і сивим сипнула на мокрі шляхи...
Дрібнl оксамитки вчепила до брúля,
запнувши на бант жовту стрічку під воло.
І вогким рядном куці айстри накрила,
і стало на світі так сумно і голо...
Стара пані Осінь... З окрайцем цвітіння
в сухих бадилинах гортензій пихатих.
Ще гарна така, як дозріле насіння,
як шепіт настурцій нахабно-лапатих...
Як рій хризантем поміж літніх ілюзій,
як пізнє кохання в порі вересневій...
Як сивий чебрець на осінньому лузі,
як сіль бурштинів у очах королеви...
Було -- відцвіло. І поволі до раю
чалапає пані в жалобній сукенці.
А я все дивлюсь. Не пускаю. До болю...
Ховаю фіалки в кишеню, до серця...
03.11.2023
Людмила Галінська