Життя
Ну що ж ти, осене, зі мною наробила –
Завела в роздуми, красою полонила.
Берізці золото вплітаєш в довгі коси,
Вбираєш трави в кришталеві, срібні роси.
А час летить – за нас не забуває,
Лист календарний на стіні перегортає.
Пройшла весна мого дитинства босонога:
Цвіли сади, у пелюстках була дорога…
Настало літо – пташечкИ гніздечко звили
І діток на світ Божий народили.
Повиростали діточкИ, на крила стали,
Із хати батьківської в світ повилітали.
Як хто прожив життя? Чого воно вартує?
Кожен плоди свої по осені рахує:
Одні смакують соку в них доволі,
В інших застрягли, наче кістка в горлі…
А прийде час, коли зима настане
І наше серце битись перестане.
Та ми не вмерли – в пам'яті лишились,
У наших вчинках жити залишились.
Зостанеться у нас одна дорога –
Прямісінько в судилище до Бога.
Він справедливий – нас за все спитає:
Кого у Рай веде, а кого в пекло завертає.
© Руслан Мисник