Жила на світі тьма гнітюча.
Собою закривала світ.
Лякала люд, що неминуче
Сховає сонце від усіх.
Вона невпинно насувалась,
І темряву у світ несла.
Поглинувши все, сподівалась,
Що вже від сонця всіх "спасла."
А заодно, ще й руйнувала,
Будинки в селах та містах.
Все що живе - не шкодувала,
Так прокладала собі шлях.
Усі тремтіли перед нею.
Перечити не смів ніхто.
Та на шляху перед "змією,"
Враз засвітився світлячок.
Маленький вогник жовто-синій,
Він запалав на цілий світ.
На своїй мові соловїній
Враз зупинив її політ.
Пітьма металась, бушувала,
Кидала іскри вогняні.
З лиця Землі міста стирала...
А світлячок усе горів.
І хоч обпечені вже крила.
Поранена болить рука.
Та він незламний,- є ще сила
І не здолає його тьма.
Бо в нього серце добре, чисте.
Велика, щира є душа.
Він піднімається все вище
І пропадає в безвість тьма.
Десь за тайгу, ліси дрімучі,
Нехай сховається пітьма.
Сонце освітить поле й кручі,
І схили рідного Дніпра.
І зацвітуть поля, діброви,
І заколосяться жита.
І більш ніде, і більш ніколи,
Не запанує в світі тьма.
Людкевич Ганна.
Фото з мережі.