***
У вінку з ранкового серпанку маму малювати я хотіла,
І найкращі, найніжніші фарби у весни хвилюючись просила.
Та весна чомусь від здивування росами розсипалась у трави:
- Є у мене всі найкращі фарби, але, вибач, тільки не для мами.
- Ну чому ж? - стурбовано питаю. А вона, черешень білим цвітом
Ніжно-дивний килим вистеляє: - Як ти можеш це не розуміти?
Ну скажи, якими кольорами відтворити радість в ту хвилину,
Коли вперше пригорнула мама до грудей народжену дитину?
Чи можливо зможеш описати глибину очей, що ніч не спали?
Чи матусі тиху колискову фарбами колись намалювали?
Ну які у ніжності відтінки, як відобразити їі ласку?
І якими фарбами створити мамину з дитинства дивну казку?
Чи можливо зможеш описати всі турботи мами і тривоги?
Її біль, коли ти вперше впала, тільки-но зіп'явшися на ноги?
А тепер, скажи мені будь ласка, чим змалюєш мамині молитви,
Що неслись до Господа ночами? Є хоч щось подібне на палітрі?
Чи можливо фарбами якимись ти намалювати зможеш крила,
На яких до тебе дні і ночі віддана душа її летіла.
Чи сльозі знайдеш якісь відтінки з глибиною гіркоти і жалю,
Коли мама з відчаєм даремно тебе в гості стомлена чекала?
Ще нікому в світі не вдалося фарбами любов намалювати.
І на полотні не відтворити, як уміє мама лиш прощати.
Як літ, мов білими снігами, сріблом покривають її скроні,
І тепло, що бережуть роками її ніжні стомлені долоні.
Малювати можеш просто жінку, у найкращі фарби її вбрати,
Але маму можна тільки серцем вдячним і відкритим відчувати...
Тихо пензлі я свої сховала і схилилась низько на коліна,
Дякувала Богові за маму, за її красу неповториму.
Алла Рудь