Тема уроку. Підсумковий урок за розділом «Весна» .
Мета уроку. Узагальнити і систематизувати знання учнів, розвивати зв‘язне мовлення, творчу уяву, виховувати любов та бережливе ставлення до природи, формувати вміння працювати в групах.
Організаційний момент .Ранкове коло
Грає музика. Час збиратися в ранкове коло
Ранкове привітання:
Ми йдемо до сонечка ля – ля –ля (діти йдуть по колу)
Щоб погрітись трішечки ля – ля –ля (плескають у долоні)
Нумо, діти, не баріться
І до сонця усміхніться, (піднімають руки до сонечка)
Долоньки всі разом з”єднайте, (беруться за ручки)
Весело покружляйте, (кружляють)
А тепер присіли, встали, ( присідають, встають)
Усміхнулись, заспівали: ля – ля –ля .
А зараз передайте промінчик теплоти через потискування долоньки. Будьте уважні.
Діти, подивіться, скільки гостей до нас завітало. На Україні кажуть:» Гість у дім – радість в нім» Давайте привітаємося з нашими гостями.
Сідайте за парти.
2. Обмін інформацією. Синоптик .
Як завжди, після ранкового кола у нас хвилинка синоптика:
А синоптик у нас сьогодні Вероніка. Будь ласка , Вероніко, розповідай.
-Яку пору року ми провели?_______
- Яка пора року?_________
- Який місяць?_________
- Який день тижня?__________
- Який він за рахунком?________
- Яке число?
Можливо, ти розкажеш нам чи подобається тобі пора року весна?
3.Крісло автора
Мені подобається пора року весна. Все навколо змінюється. Сонечко світить яскравіше, вітер стає теплішим, прилітають птахи, прокидаються комахи та тварини. Все навколо оживає і співає. А ще весною є гарні свята які я дуже люблю. Це 8 березня та Великдень.
4.Повідомлення теми уроку
Сьогодні я хочу розпочати урок такою загадкою:
Все у зелені довкола
пасовище, ліс і поле
Мчать струмочки до ріки
Ліплять гнізда,ластівки
І в сороки новина
Сповіщає всіх вона
Що до нас іде…(весна)
Так , діти, Весна. І до нас на урок завітала дівчина – весна.

Сьогодні на уроці ми будемо говорити про весну і виконаємо цікаву групову роботу. Про яку ви дізнаєтеся трохи пізніше.
У нас на дошці розвішені картинки. Нам потрібно залишити тільки ті, які притаманні саме весні.
Діти, коли ми говоримо слово ВЕСНА, які асоціації воно у вас викликає . Що ви уявляєте коли промовляєте це слово?
Асоціативний кущ
ВЕСНА
- сонце,
- температура,
- звірі,
- пташки,
- первоцвіти,
- дерева, кущі,
- річки.
А давайте подивимось уважно на картинки, чи все про що ви говорили є тут на дошці. Чи , можливо, щось є зайвим?
Але прийшла вона не сама, а з своїми братами.
- Може хтось знає як звати цих братів?
Березень , квітень, травень.
( кріплю в тому порядку, як називають)
-А чи в такому порядку, як ми їх прикріпили вони до нас приходять?
Давайте з вами переконаємося.
-Я зараз коротко опишу кожен місяць. А ви скажете, про який місяць весний йдеться мова.
Березень. - Саме він починає весну. Стало світліше, день збільшився, ніч стала коротшою, потеплішало. З’явилися бруньки на деревах. Час збирати березовий сік.
- Як ви гадаєте, чи не від цього пішла назва місяця?
Так, від назви “береза.”
Наступний місяць. - Сонечко пригріває сильніше, земля все більше вкривається трав’яним килимом, починають з’являтися перші весняні квіти. Саме від квітування місяць і одержав таку назву.
- Який це місяць?
Після березня приходить місяць квітень
- І ще один місяць. Його в народі називають “травник”, “громовик”.
Місяць щедрий на дощі. Він напуває землю водою.
Останній місяць весни – травень
(23 березня- день весняного рівнодення це коли тривалість дня дорівнює тривалості ночі. )
- А , можливо , хтось скаже на які періоди поділяють весну?
Весну поділяють на три періоди: рання весна, справжня весна, розквіт весни.
5.Фізкультхвилинка «вверх, вниз»
https://www.youtube.com/watch?v=pcLMi59Pqhw
Трішки відпочили і попрацюємо зараз з лего.
6.Робота з лего. На екрані.
На цеглинках написані назви предметів. Давайте їх навчимося читати.
Вам потрібно піднести вгору цеглинку такого кольору, яка відповідає ознакам певного предмета.

7.Пригадаємо, які квіти з‘являються весною.
2.Я – перший розквітаю серед гаю
І білий, наче сніг, я колір маю.
Хто я? Відгадайте!
(Підсніжник)
3.На стеблинці волохатій
6 пелюсток лілуватих.
Гарна квітка – навіть в сні
Усміхається весні.
Хто я?
(Сон-трава)
4.Лікувальну силу маю,
Жовтим цвітом розцвітаю.
Називають – ключ весни.
Як я звуся? Ти скажи.
(Первоцвіт, примула)
5.Цвіте травневою порою,
Її знайдеш в затінку лісовому,
На стеблі, як намистинки в ряд,
Духмяні квіточки висять.
Хто я?
(Конвалія)
6.Я ніжно-біла квітка весняна
В середині гаряче серце пламеніє,
І довге листячко моє
Легенько вітер колихає.
Чудовий аромат квіток моїх
Усюди розцвітає.
Хто я, відгадайте?
(Нарцис)
7.Я гордо голову тримаю
І перед вітром не схиляю.
Я жовтий, білий, полум’яний
І наче яблуко, рум’яний.
В саду я квітну навесні.
Скажи, яке ім’я мені?
(Тюльпан)
8.Фіолетову фіранку
Юний ранок відгорнув.
І ця квітка на світанку
Пробудилася від сну.
(Фіалка)
Їх є 500 видів і більшість з них занесені до червоної книги.
Червона книга – це ……..
8.Групова робота
А ось і настав час для групової роботи. Про яку я вам говорила на початку уроку.
Дівчина – весна прийшла до нас за допомогою. Ось галявинка на яку ще весна не може потрапити. Допоможемо їй.
Ми з вами створимо проєкт під назвою «ВЕСНА ЧАРІВНИЦЯ»
Як ви думаєте, що саме буде зображено у цьому проєкті?
В кінці побачимо чи справдяться ваші передбачення.
Кожна група має своє завдання. У конвертах знаходяться картинки. Уважно треба їх роздивитися і вилучити зайві.
1 група – працює над створенням неживої природи для нашого проекту
2 група - створює рослинний світ (дерева)
3 група – створює квіти (первоцвіти)
4 група – створює птахів (перелітні)
5 група – створює комах.
В одних групах діти вирізають і розмальовують, інші вирізають і склеюють.
Звучить музика (Спів птахів)
Готові роботи діти прикріплюють на проект.
Кожна група відповідає як виконувала свою роботу.
-Подивіться на створене нами полотно.
-Чи справдилися ваші передбачення?
9.Підсумок уроку.( Картки на дошці)
-Що цікавого було на уроці?
-Які завдання сподобалися найбільше?