Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики
»
Взяти участь Всі події
30 березня 2023 о 08:05
0 0

Вараш-клас.23. Миколаїв

Цей текст мав стояти на миколаївському сайті, що його пошкодили путіністи. Ми обов'язково сайт відновимо і текст на ньому поставимо, а поки що скористаємось допомогою Всеосвіти


Не знаєте, що таке «Вараш»? Це побратим нашого Южноукраїнська на Волині, місто атомних енергетиків.

Ну а Клас.23 – це учнівська спільнота, найвідоміша у тому місті за наслідками своєї громадської роботи у 2023 році. Поки ще невідомо, який саме це буде клас, з якого навчального закладу, але зараз не про Вараш, а про Миколаїв.

1. Постановка питання

Мабуть, не треба казати про вагу учнівського самоврядування для справи формування українських школярів саме як громадян Європи, а не совка. Адже, зауважте, саме сьогодні в якомусь 7б чи 9а навчається майбутній Президент нашої країни. Чи Президентка, дівчата ж більш відповідальні, ми це знаємо. Ну, там, 2065 чи 2075 року. Ще не скоро, згоден, багато хто з нас цього вже і не побачить. Але як пропустити оцей період становлення молодої людини як громадського активіста, слуги народу (без якихось лапок), то вже потім не повернеш, буде популіст. Втім, сформувати такого лідера може тільки спільнота і тільки в результаті живої повсякденної роботи. Які б не були видатні особисті якості учнівського лідера, знання, харизма, вони без спільноти нічого не варті. Що в класі, що в школі чи місті, що, зрештою, в цілій країні. То це дуже важливий напрямок роботи нашої школи, згодні?

І от з’явилась в цій справі одна ідея. Не на рівному місті, як можна побачити, в розвиток певних контактів з громадськістю і експертами, але з прицілом саме на місто Вараш. Стривайте, а як же Миколаїв? Ні, про рідне місто теж не забуваймо, скористаємось можливостями Мережі і обговоримо це питання в двох наших школах.

2. Школа №26

На сайті школи про учнівське самоврядування не згадано. А просто про самоврядування є три чудових книжки. Методичного характеру, як там десь колись хтось… А може треба шукати Положення? Ну про це саме самоврядування. Ні, і так не вдалось нічого знайти.

У школи є група в Фейсбуці, ходім туди?

Чудовий результат в повідомленні за 10.06.21:

… нашим лідерам учнівського самоврядування Семененко Єлизаветі, Лісовій Анастасії, Гайдамаці Мар'яну, Абекуловій Таїсії, Красиворон Уляні, Савіній Аріні, Чебану Миколі.

Втім, по-перше, тільки двоє зі згаданих є членами форуму, як ви побачили, а по-друге, вони про себе чи від себе, про свою роботу, про якісь спільні справи нічого форуму не сказали. А мали?

Ну і повертаємось, нарешті, до Вараш-клас.23. Я запросив до обговорення цього посту своїх друзів, що є так само членами спільноти Школи 26. В мене їх там 62. Долучилась поки що одна, директор школи з Мелітополя. То розмова розпочалась, приєднуйтесь, будь ласка. А можна і тут , це вже як вам зручніше.

3. Морський ліцей

О, ну тут на сайті зовсім інша картина. І статут, і кодекс, а в Статуті самого ліцею «самоврядування» згадано 15 разів – ну це ж про щось каже? І там ще, не відразу помітиш, Положення про учнівську раду. В статусі проекту, ну чудово. На сайті, між іншим, і Гостьова книга є, і Зворотній зв’язок – і все це працює. Бо зазвичай на сайтах сьогодні вже цьому уваги не приділяють, покладаючись на Фейсбук. То і ми підемо на сучасну комунікаційну платформу.

А в групі сюрприз. Віді 14 листопада минулого року:

0402djae-d659-527x258.png

Цензура, радянщина, совок? Чи, може, війна, не було коли займатись тими форумами. До речі, йшлося тоді ось про що. А тепер «на розгляді» вже два повідомлення. То про Вараш.23 тут поговорити поки що не вдасться.

Але ми ж прийшли дізнатись про учнівське самоврядування. І знов чудово, правда? Почитайте, почитайте, видно, як це явище працює «в натурі», що роблять конкретні люди. Молоді, звісно, чи й дуже молоді, ну мабуть з допомогою педагогів, але цікаво було б поговорити. Так, так, про Вараш…

Але ж запрошення не пішло в форум. Процес розвитку, поступу призупинений? Не знаю, давайте думати про це разом. Ну а щоб було веселіше, залучимо деяких моїх Фейсбучних знайомих, дотичних, як видається, справи: Тараса Креміня, Анну Замазєєву та Вікторію Москаленко. Вони вже в Школу 26 були запрошені, не скористались. Запросимо ще раз.

А Нова Одеса? А як же, обов’язково!

Втім, 172 перегляди жодної реакції не принесли, тема виявилась нецікавою для тих, хто читав, і її будемо закривати.

Читайте також: