22 травня 2022 об 11:21
1 0

Україна переможе і розквітне!

Перемогу наших воїнів-захисників забезпечує міцний тил. Праця вчителів, викладачів має дуже важливе значення для виховання молодого покоління, справжніх патріотів України. Тому ми завжди в строю. Пишаємося досягненнями наших вихованців, майбутніх вчених, науковців, хліборобів, сталеварів, конструкторів.

1. Віськово-транспортний літак АН-178 – дітище заводу "Антонов", який повністю зроблено в Україні. Наш АН літає за нульової видимості, сідає і на смугу, і на ґрунт. Літак став подією на всесвітньовідомому авіасалоні Ле Бурже.

2. За час своєї незалежності Україна тричі виграла Євробачення. У 2004-му переможницею стала співачка Руслана, в 2016-му Джамала, а в 2022-му році - переміг наш гурт Kalush із піснею Stefania.

3. Моду на вишиту сорочку у світі в 2016 році запровадили українці з діаспори. Додали популярності й події останніх років на сході нашої країни. Недарма американське видання The New York Times назвало українську вишиванку світовим трендом літа 2016.

4. У Київському музеї мініатюр можна побачити підковану блоху, троянду в чохлі з видовбаної волосини, зроблену з лусочок фарби і безліч інших робіт майстра Миколи Сядристого.

5. Брати Віталій та Володимир Клички – найкращі у професійному боксі, абсолютні чемпіони світу. У липні 2011 року українські боксери зібрали всі пояси чемпіонів світу.

6. Ірина Галай - перша українка, яка піднялась на Еверест (8848 м), найвищу вершину світу.

7. Пам’ятники відомому українському поетові та художникові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світу.

8. Одну із найвідоміших пісень у світі - Summertime - Джордж Гершвін написав під впливом колискової "Ой, ходить сон коло вікон" у виконанні Українського Національного хору.

9. Станція метро "Арсенальна" у Києві - найглибша у світі і вона знаходиться на глибині 105 метрів під землею. За деякими даними, у тунелях біля "Арсенальної" є таємні сховища для політичної верхівки.

10. В Україні - найбільший запас марганцевої руди у світі, 2,3 мільярди тон і близько 11% від усіх покладів планети. Ще у нас немало залізної руди - 7% світового запасу.

11. Першу у світі конституцію сучасного зразка написав українець Пилип Орлик у 1710-ому році. У день свого обрання гетьманом він представив козацькій раді "Пакти і Конституції прав та вольностей Війська Запорізького", по-суті - договір між новообраним гетьманом, козаками та всім українським народом.

12. Одна з уславлених у світі різдвяних пісень - це "Щедрик", народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells.

13. Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.

14. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.).

15. Першу гасову лампу винайшли не у США, а у Львові. Це були працівники аптеки "Під золотою зіркою" Ігнатій Лукасевич та Ян Зех у 1853 р. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.

16. Найдовший тролейбусний маршрут в світі складає 86 км, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.

17. Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.

18. Найдовша печера України носить назву "Оптимістична" і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

19. Олешківські піски - другий за розмірами піщаний масив в Європі. Знаходиться він у Херсонської області. Це - напівпустеля, яка становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи. Пісок влітку тут може нагріватися до +70 градусів за Цельсієм.

20. Географічний центр Європи знаходиться містечку Рахові. Вся територія України географічно знаходиться в Європі.

21. Український силач Дмитро Халаджі потрапив до Книги рекордів Гіннеса, як автор понад 20 рекордів. Він витримав "Чортову кузню" - лежав на цвяхах, а зверху клали 700-кілограмові плити, які розбивали кувалдами.

22. Найстародавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдено в Україні, у селі Межиріччя Рівненської області. Їм 14,5-15 тисяч років. Мапу вибито на кістці мамонта.

23. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.

24. На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.

25. Найдовший музичний інструмент у світі - це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів.

26. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю.

Слава Україні!

Читайте також: