Урок засвоєння нових знань
Тема:
Мета: оволодіння учнями новим матеріалом, навичками та новими способами діяльності (Триєдина мета уроку: навчити, розвинути, виховати).
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань
Обладнання:
ХІД УРОКУ:
І. Організаційно-вступна частина (мікроструктура):
1.Організаційний момент.
2.Оголошення теми, мети, завдань уроку.
3.Мотивація навчальної діяльності.
4.Підготовка до вивчення нового матеріалу через повторення і актуалізацію опорних знань.
ІІ. Основна частина (мікроструктура):
5. Ознайомлення з новим матеріалом.
6. Первинне осмислення і закріплення зв'язків і відносин в об'єктах, що вивчаються.
ІІІ. Заключна частина (мікроструктура):
7. Видача домашнього завдання та інструктаж щодо його виконання.
8. Підведення підсумків уроку.
9. Закінчення уроку.
Урок закріплення знань, умінь та навичок
Тема:
Мета: повторення та закріплення, уточнення та поглиблення попередньо засвоєних знань, умінь та навичок (Триєдина мета уроку: навчити, розвинути, виховати).
Тип уроку: Урок закріплення знань, умінь та навичок
Обладнання:
ХІД УРОКУ:
І. Організаційно-вступна частина (мікроструктура):
1.Організаційний момент.
2.Перевірка домашнього завдання, уточнення напрямів актуалізації матеріалу.
3.Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
4.Мотивація навчальної діяльності.
ІІ. Основна частина (мікроструктура):
5. Відтворення вивченого і його застосування в стандартних умовах.
6. Перенесення набутих знань та їх первинне застосування в нових або змінених умовах з метою формування умінь.
ІІІ. Заключна частина (мікроструктура):
7. Підведення підсумків уроку.
8. Видача домашнього завдання та інструктаж щодо його виконання.
9. Закінчення уроку.
Урок застосування знань, умінь та навичок
Тема:
Мета: закріплення й усвідомлення раніше засвоєного матеріалу (знань, умінь, навичок) і формування нових вмінь та навичок (Триєдина мета уроку: навчити, розвинути, виховати).
Тип уроку: Урок застосування знань, умінь та навичок
Обладнання:
ХІД УРОКУ:
І. Організаційно-вступна частина (мікроструктура):
1.Організаційний момент.
2.Перевірка домашнього завдання; коригування опорних знань, умінь, навичок.
3.Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
4.Мотивація навчальної діяльності через усвідомлення учнями практичної значущості застосовуваних знань і умінь.
ІІ. Основна частина (мікроструктура):
5. Загальний інструктаж; осмислення змісту і послідовності застосування практичних дій при виконанні майбутніх завдань.
6. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою вчителя.
7. Звітування про виконання учнями завдань.
8. Узагальнення й систематизація результатів виконання завдань.
ІІІ. Заключна частина (мікроструктура):
9. Підведення підсумків уроку.
10. Видача домашнього завдання та інструктаж щодо його виконання.
11. Закінчення уроку.
Урок узагальнення та систематизації знань
Тема:
Мета: встановлення рівня оволодіння учнями основних теоретичних знань, повторення, більш глибоке осмислення навчального матеріалу, приведення його до певної системи (Триєдина мета уроку: навчити, розвинути, виховати).
Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань
Обладнання:
ХІД УРОКУ:
І. Організаційно-вступна частина (мікроструктура):
1.Організаційний момент.
2.Повідомлення теми, мети уроку.
3.Мотивація навчальної діяльності.
ІІ. Основна частина (мікроструктура):
4. Відтворення та корекція опорних знань.
5. Повторення і аналіз основних фактів, подій, явищ.
6. Узагальнення і систематизація понять, засвоєння системи знань і їх застосування для пояснення нових фактів і виконання практичних завдань.
7. Засвоєння провідних ідей і теорій на основі широкої систематизації знань.
ІІІ. Заключна частина (мікроструктура):
8. Підведення підсумків уроку.
9. Видача домашнього завдання та інструктаж щодо його виконання.
10. Закінчення уроку.
Урок перевірки і корекції знань, умінь та навичок
Тема:
Мета: перевірка якості та міцності засвоєного матеріалу, сформованість умінь і навичок; внесення коректив (Триєдина мета уроку: навчити, розвинути, виховати).
Тип уроку: Урок перевірки і корекції знань, умінь та навичок
Обладнання:
ХІД УРОКУ:
І. Організаційно-вступна частина (мікроструктура):
1.Організаційний момент.
2.Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
ІІ. Основна частина (мікроструктура):
3. Перевірка знань учнями фактичного матеріалу і їх умінь розкривати елементарні зовнішні зв'язки в предметах і явищах.
4. Перевірка знань учнями основних понять, правил, законів і умінь пояснити їх сутність, аргументувати свої судження і наводити приклади.
5. Перевірка вмінь учнів самостійно застосовувати знання в стандартних умовах.
6. Перевірка вмінь учнів застосовувати знання в змінених, нестандартних умовах.
ІІІ. Заключна частина (мікроструктура):
7. Підведення підсумків уроку.
8. Видача домашнього завдання та інструктаж щодо його виконання.
9. Закінчення уроку.
Комбінований урок
Тема:
Мета: перевірка якості та міцності засвоєного матеріалу, сформованість умінь і навичок; внесення коректив (Триєдина мета уроку: навчити, розвинути, виховати).
Тип уроку: Комбінований урок
Обладнання:
ХІД УРОКУ:
І. Організаційно-вступна частина (мікроструктура):
1.Організаційний момент.
2.Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
ІІ. Основна частина (мікроструктура):
3. Перевірка домашнього завдання.
4. Перевірка знань і вмінь учнів з пройденого матеріалу.
5. Викладання нового матеріалу.
6. Первинне закріплення вивченого матеріалу.
ІІІ. Заключна частина (мікроструктура):
7. Підведення підсумків уроку.
8. Видача домашнього завдання та інструктаж щодо його виконання.
9. Закінчення уроку.