Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

10 лютого 12:22

Цікаві факти про Ярослав Стельмах.

Ярослав Стельмах цікаві факти

Ярослав Михайлович Стельмах народився 30 листопада 1949 року у місті Києві, у родині відомого письменника Михайла Стельмаха.

0600ajwm-3043-205x300.jpg

У 1973 року в Київському інституті іноземних мов познайомився на кафедрі іноземних мов з своєю майбутньою дружиною Людмилою. Вона також закінчила той самий інститут, але на дев’ять років раніше. А вже через два роки вони одружилися. Спільних дітей у подружжя не було. Виховували сина Олексія Людмили від першого шлюбу.

Він був рідкісно вільною людиною й не потребував демонстративності.

4 серпня 2001 Ярослав Михайлович Стельмах підписавши для улюбленої внучки Зої власну книжку під назвою «Голодний, злий і дуже небезпечний», поїхав на дачу під Київом. Але в дорозі загинув в автокатастрофі на трасі під Борисполем. У нього просто за кермом перестало працювати серце. Похований письменник на Байковому кладовищі поряд із своїм батьком.

З дитинства Ярослав захоплювався іноземними мовами, спортом та музикою. Займався професійно плаванням, потім гімнастикою, здобув навіть спортивні розряди з боксу і вільної боротьби. Віртуозно володів грою на фортепіано та любив гітару. Зі шкільних лав почав вивчати англійську мову та займатись перекладом.

У 1975 році у світ вийшла перша його книжка – це збірка оповідань під назвою «Манок».

Джерело: https://dovidka.biz.ua/yaroslav-stelmah-tsikavi-fakti/

Читайте також: