Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

12 лютого 19:07

Цікаві досліди для дошкільника

Гра «Таємні повідомлення»

Коли ви вирішите навчити вашу дитину цього несподіваного й досить захоплюючого образотворчого фокусу, вона з радістю відчує себе справжнім секретним агентом. Напишіть їй «невидиме» повідомлення білим восковим олівцем (восковою крейдою), а потім уважно спостерігайте, як вона буде дивуватись, коли почне зафарбовувати, на перший погляд, абсолютно чистий аркуш паперу. Картинка, що з’явиться несподівано, уже точно не залишить її байдужою. Після чого запропонуйте вашому малюку спробувати створити власне секретне зображення або таємне послання самостійно!

Що вам для цього знадобиться:

  • білий щільний папір;

  • білі воскові олівці (воскова крейда);

  • акварельні фарби;

  • газета (щоб не забруднити стіл).

Що вам необхідно робити:

1. Намалюйте на білому щільному папері простий невигадливий малюнок білим восковим олівцем і напишіть кілька приємних слів. Більш складний малюнок ви можете створити, наклавши білий аркуш паперу на картинку й обвівши її восковим олівцем, приклавши обидва складених аркуші, наприклад, до віконного скла, можна (завантажити й роздрукувати такі картинки). Також ви можете використовувати трафарет.

2. Скажіть дитині, що цей «чистий» аркуш паперу насправді... чарівний!

3. Підкладіть газету під аркуш і попросіть малюка зафарбувати папір його улюбленим кольором. Ну що, він побачив зображення? Що там намальовано? Прочитайе дитині що там написано?

4. В якості позитивної оцінки та заохочення за його чудову детективну роботу відкрийте йому таємницю й запропонуйте зробити власні «чарівні малюнки».

5. Попросіть дитину зробити припущення, як працює ця «магія». Потім поясніть, що восковий олівець (воскова крейда) залишає слід, що захищає папір від попадання фарби. Тому, коли вона наноситься на ті місця, на яких «побував» олівець, вони залишаються чистими!

Як можна застосовувати такі «чари»:

  • це чудовий спосіб обміну «секретними» малюнками й записками із друзями, яким також відома ця таємниця;

  • дитина може зробити вітальну листівку із секретом для свого друга на день народження і прикласти до неї власноруч виготовлену карту з інструкціями про те, як побачити приховані повідомлення;

  • ви можете разом з дитиною пограти у гру «невидимий алфавіт»: намалюйте на білому папері білим восковим олівцем будь-яку букву алфавіту й запропонуйте дитині вгадати, яка літера там «ховається». Цікаво, чи впорається вона? Щоби про це дізнатися, треба лише зафарбувати поле! Якщо ваша дитина вже вміє читати, ви можете пограти в цю гру, використовуючи замість букв цілі слова.

Читайте також: