Опубліковано 22 січня 2021 о 19:00
1 0

Тренінг Я серед людей

Тренінг

Тема: Я серед людей

Мета: вчитися швидко і впевнено встановлювати контакт, краще пізнати один одного, позитивно впливати на настрій людей, створити умови для зняття напруги; оволодіння досвідом спілкування з невербальними компонентами; розвиток культури спілкування у підлітків.

Обладнання: папір, ручки,

Хід заняття

1.Вправа-привітання. Гра Look Up– Look Down (5 хв.)

1.Гравці стають у коло, плечем до плеча

2. Учитель пояснює правила: є дві команди: Look Down (всі нахиляють голову вниз) і Look Up (голова у звичному положенні, погляд спрямовуємо у очі будь-якого учасника команди. За цією командою гравці обирають одного гравця у колі, якому дивитимуться у очі).

3. Якщо два учасники зустрілися поглядом і встановили зоровий контакт, то вони виходять у центр кола, називають імена й або обнімаються, або можуть дати один одному «п’ять». Після привітання знову повертаються на свої місця у колі . Керівник знову дає команду «Look Down», потім Look Up – учасники шукають один одного поглядом, встановлюють зоровий контакт – вітаються / обнімаються/дають «п’ять» – і повертаються на свої місця.

Так робимо декілька разів.

2. Вправа «10 спільних характеристик» (10 хв.)

Проводиться в парах.

  1. Кожна пара учасників повинна якомога швидше записати по 10 спільних характеристик (вулиця, на якій проживають, хобі, інтереси, улюблена музика тощо).

  2. Потім кожен учасник швидко обирає іншу пару і записує спільні з ним характеристики. Потім обирається інший учасник…

Виграє той, хто швидше за товаришів знайде 10 характеристик, які його об’єднують з 5 іншими учасниками.

Обговорення.

  • Чи легко було виконувати завдання?

  • Чи легко вдавалося знаходити спільне з іншими учасниками?

  • Що допомагало швидко встановлювати контакт з товаришами?

3. Інформаційне повідомлення. (5 хв.)

Як навчитися говорити? Як виробити відчуття слова? Як зробити, щоб вміння говорити допомогло тобі у житті?

Щоб добре говорити, ми повинні дбати про свою мову і своє вміння висловлюватися. Французький письменник-мораліст Ларошфуко говорив, що істинна красномовність полягає в тому, щоб сказати все, що треба, але не більше. Виходить, багато говорити і багато сказати — не тотожні поняття.

Красномовність — це дар, від якого залежить популярність і успіх людини. Але, щоб гарно виступити, треба добре підготуватися, пам’ятаючи три етапи підготовки:

І етап — організація логічної канви;

ІІ етап — пошук форми повідомлення;

ІІІ етап — репетиція-перевірка результату.

Користуйтеся порадами:

  • Пам’ятай, що говориш;

  • Добре знай тему того, про що будеш говорити;

  • Сплануй повідомлення;

  • Намагайся, щоб виклад був логічно побудованим, чітким, зрозумілим;

  • Стеж за своєю мовою;

  • Не захоплюйся жестами понад міру;

  • Враховуй настрій слухачів;

  • Проводь репетиції виступів.

4. Вправа «Хто я?» (20 хв.).

1. Ведучий пропонує кожному учаснику підписати своє ім’я і розділити аркуш на три колонки. В першій потрібно швидко написати 10 епітетів про себе, в другій колонці – 10 слів, якими, на вашу думку, характеризують вас рідні люди.

2. Після цього всі аркуші складаються на одному столі й перемішуються. Кожен учасник навмання дістає аркуш і пише якості товариша, ім’я якого вказане.

Обговорення.

  • Чи є слово, якість, які повторюються в усіх трьох колонках?

  • Про що це сідчить?

  • Наскільки добре ви самі себе знаєте (кількість слів в першій колонці й швидкість написання)?

  • Чи співпадає ваша Я-концепція та уявлення про вас інших людей?

  • Від чого залежить враження інших людей про нас?

5. Вправа «Веселий фотограф» (10 хв.)

1. Ведучий пропонує одному з учасників стати фотографом. Всі інші – це похмура компанія, яка має сфотографуватися.

Завдання фотографа – змусити всіх розвеселитися, посміхатися, використовуючи вербальні і невербальні засоби. Завдання інших учасників – залишатися похмурими.

  1. Той учасник, який посміхнувся чи розсміявся, переходить на бік фотографа і допомагає розсмішити інших.

Обговорення.

  • Чи змінився ваш настрій? Яким чином?

  • Що вплинуло на зміну настрою?

6. Вправа-рефлексія „Шпаргалка” (10 хв.)

Ведучий пропонує учасникам підвести підсумки, на зразок дитячої гри „Шпаргалка”. По різні боки від себе ведучий пускає по колу 2 аркуші паперу. На одному з них пропонує кожному учаснику написати, що найбільше сподобалося йому сьогодні, а на іншому — що треба додати або змінити в роботі групи. Кожний пише свою відповідь і, згинаючи аркуш передає іншому. Утворюється своєрідна „шпаргалка” зворотнього зв’язку для ведучого.