Опубліковано 24 листопада 2021 о 21:21
0 0

Техніка безпеки "Правила дорожнього руху"

«Безпечна дорога додому»

Мета:формувати та розвивати у дітей навички безпечної поведінки в оточуючому дорожньо-транспортному середовищі. Закріплювати з дітьми знання про дорожні знаки, їх позначення, значення сигналів світлофора та практичне користування ним, знання правил дорожнього руху та поведінки на вулиці. Продовжувати формувати у дітей відповідальність за свою безпеку і життя інших людей.

Попередня робота з дітьми: вивчення лексичних тем «Правила дорожнього руху», «Транспорт»; читання художньої літератури; розгляд різноманітних сюжетних картинок та обговорення різноманітних ситуацій на вулицях міста.

Попередня робота з батьками: намалювати схематично свій безпечний шлях від дому до садочку.

Хід заняття

Спілкування. .(діти сідають півколом на стільчиках)

-В гості завітав інспектор Ведмедик Потапенко.

Доброго ранку малята, завітав до вас у гості я не випадково. Розповіла мені Сорока-Білобока , що літала у дитячому садочку понад вікнами, слухала, та дивилася ,як дітки йдуть в садочок з батьками та повертаються додому і побачила дуже багато порушень, та забула правда біля якого садочку літала, і ось я тепер ходжу до кожного садочку та перевіряю, чи знають дітки правила дорожнього руху чи ні?

- Вихователь: Ой ну що ви ,Ведмедику Потапенко ,наші дітки дуже розумні і добре вже вивчили правила, адже вони майбутні першокласники. Вже не один рік, кожного дня батьки приводять і забирають малят додому і кожен день долають шлях від дому до садочку.

-Ведмедик Потапенко:Та чи безпечний цей шлях? Давайте перевіремо.

-Вихователь: Ну що ,діти, давайте покажемо нашому інспектору,чого ми вже навчилися.

Пізнавальна діяльність.

Д/в «Я уважний»

-На занятті наші очі уважно дивляться і все…. (бачать)

-Вуха уважно слухають і все …(чують)

-Голова добре… (думає)

А тепер подумайте і скажіть, що таке безпечний маршрут (відповіді дітей)

(Це маршрут(дорога),котрий повинен бути не обов’язково самим коротким, а обов’язково таким, щоб на цьому шляху з людиною нічого поганого не трапилось)

Молодці, добре!А тепер згадайте, як називають людей. Які йдуть по тротуарах, або переходять дорогу?(пішоходи)

А тепер давайте уявимо собі, що зранку ви прокинулися ,зробили всі гігієнічні процедури і зібралися в садочок. Давайте розглянемо карту-схему і знайдемо наш дитячий садочок.(діти знаходять будівлю д/с)Хто згадає як він називається? («Вишенька»)

Діти, що означають зелені стрілочки на нашій карті(безпечний шлях)

А червоні?-(це небезпечні місця, які можуть трапитися на нашому шляху)

Хто бажає розповісти про свій безпечний маршрут?
….., на якій вулиці ти живеш ?(вулиця…, будинок…)

Покажи на карті –схемі свій будинок…А чому ти не йдеш по цій дорозі? (відповідь дитини) . А коли ти з батьками повертаєшся до дому, чи по цій дорозі йдеш чи по іншій?А чи є на вашому шляху світлофор? Чи є різниця при переході вулиці зі світлофором чи без нього? Повинен знати правила тільки пішохід (ні)А хто ще? (водії, пасажири) (розповідають 2-3 дитини свій маршрут).

А тепер давайте покажемо , як ми вміємо переходити дорогу.

(Фізкультхвилинка)

Переходити нам слід

Тільки там де перехід. (крокують на місті)

І доріжку пішохідну,

Наче зебру, добре видно.(повороти вправо, вліво)

Швидким кроком переходим

Швидким кроком – не бігом, (погрожуємо вказівним пальцем)

Тільки під прямим кутом. (переходимо по зебрі)

Перетворювальна діяльність.

Діти, а хто знає чому саме під прямим кутом треба переходити дорогу? (варіанти відповіді дітей)

Давайте проведемо експеримент?

Ось дорога (на аркуші А4 зображено проїжджу частину, по краях тротуари). Ось магазин (у кут листа ставимо будиночок із конструктора). Щоб у нього потрапити Тані та Вані (маркери червоного та синього кольору, оформлені у вигляді дівчинки та хлопчика) треба перейти на інший бік вулиці. Таня, дотримуючись правил дорожнього руху, переходить проїжджу частину під прямим кутом, ось її доріжка червоного кольору. А Ваня пішов проїжджою частиною навскіс, ось його синя доріжка. Як можна визначити, чий шлях переходу довший? (Прикладаємо червону мотузку до червоної доріжки, синю до синьої доріжки, порівнюємо)

Яка мотузочка довша?

(Синя, значить шлях Вані був довшим, він довше йшов проїжджою частиною, а Тетянки шлях був коротшим)

-А чим це небезпечно?

(Коли йдеш навскоси, повертаєшся спиною до машин і можеш їх не побачити. І доводиться довше перебувати на проїжджій частині, а це небезпечно)

- Молодці діти, а які ще є помічники для пішоходів, нам допоможуть дізнатися загадки:

Все водієві розповість,

Швидкість вірну вкаже.

Біля дороги, як маяк,

Добрий друг – …(Дорожній знак)

На дорожньому знаку тому

Людина йде пішки.

Смугасті доріжки

Постелили нам під ніжки. (Пішохідний перехід)

Ось дорожня загадка:

Як зветься та конячка,

Що лягла на переходи,

Де крокують пішоходи?(Зебра)

Стій! Машини рухаються!

Де зійшлися шляхи,

Хто допоможе вулицю

Людям перейти?(Світлофор)

- Молодці!Добре відгадали всі загадки, багато правил згадали сьогодні! Зараз ви ходите до дитячого садка разом із батьками. Але дуже скоро ви підете до школи. І наш інспектор дорожнього руху... сподіваюся впевнився ,що Сорока не біля нашого садочку літала і не про вас розповідала.

-Інспектор: молодці діти, мені сподобалися ваші знання , добре знаєте правила, та є в мене ще одне для вас цікаве завдання.

Д/г «Який це знак?»(ведмедик показує дітям знак , а діти повинні не тільки сказати як він називається, а й розповісти чим цей знак нам може допомогти і чи траплявся такий знак коли вони ідуть в садочок, або додому).

Оцінно-контрольна діяльність.

Інспектор: Ну що,діти, тепер я точно впевнений, що у вас гарні знання правил дорожнього руху, тож мені слід вирушати далі до іншого дитячого садочку. До побачення, малята!(До побачення)

Вихователь: Сподіваюся , діти, що ви завжди будете дотримуватися правил, які вже добре вивчили.