Баняк борщу і горщик каші -
Такі наїдки наші.
Такі смаколики у жнИва.
А біля них голубка-бабця сива.
У фартушку, у хусточці із ситцю
Так схожа на похилену вербицю.
На яблуню, що очі протирає,
На грушечку, що пОночі зітхає.
А біля печі рогачі й коцЮби,
А віник у куточку біля груби.
На припіку жарина догорає.
У кубашці павук собі дрімає.
Підпіччя темне, там живе Бабай.
На покуті Варвара й Миколай.
Там ще лампада і усі святі,
Й Ісус Христос, розп"ятий на хресті.
Ще мовить щось невтомний "брехунець".
Ще віє на причілку вітерець.
Дві качки ковиляють до води.
Жнива, жнива, а там вже й холоди.
А там зима, і темно, і марудно.
І у селі по вечорах безлюдно.
Та це все потім, нині ж літо, жнИва
І золота, куди не глянеш, нива.
Г.Потопляк.
Світлина з мережі.