Симетрія відносно прямої
Цільова група. :
Учні 9 класу.
Тривалість:
45хв.
Мета:
повторити тему на вищому рівні;
поглибити знання учнів повторенням і узагальненням теми;
пробуджувати в дітей цікавість до вивчення геометрії, розвивати допитливість;
виховувати самостійність, відповідальність, естетику, вміння висловлювати свою думку, ставити запитання, що сприятиме розвитку підприємницької компетентності, формувати вміння оцінювати використовування матеріалів теми в житті людини.
Операційні цілі:
після закінчення уроку учень
знає
симетрію відносно прямої;
розуміє
Як виконуються побудови симетричних фігур;
значення досягнень геометрії в повсякденному житті;
використання правил побудови;
вміє
використовувати властивості симетрії для розв'язування задач;
пояснювати роботу окремих машин і механізмів;
бачити в навколишньому середовищі красу ліній;
бачити міжпредметні звязки
використовувати знання на практиці в стандартних і нестандартних умовах;
може
знаходити розв'язання проблемних ситуацій в різних галузях.
Методи і техніки:
вступна бесіда
демонстрування фрагментів презентації
демонстрування учнями малюнків з домашнього завдання.
робота з підручником
розв язування задач
Обладнання:
компютер,
мультимедійний проектор,
екран,
альбом з малюнків учнів,
таблиці
кольорова крейда.
Допоміжні матеріали:
Ресурси інтернету
Internet
Електронний пакет динамічної геометрії 7 - 9 класи.
Підручник А. Г. Мерзляк геометрія 9
__________________________________________________________________________
Попередні рекомендації до уроку
Особливість цього уроку полягає в тому, що учні знайомились з темою в попередніх класах. Вдома підготували на аркушах А-4 малюнки симетричних фігур, або таких, що мають вісь симетрії. Учні демонструють свої малюнки, коментуючи їх важливість для практичного використання. Завдання вчителя полягає в тому, щоб показати учням, як зв язати матеріал даної теми з темами уроків інших предметів; спонукати дітей відчути себе творцями, винахідниками; як використати знання в подальшому житті(розвивати винахідницькі здібності).
____________________________________________________________________________
Хід уроку.
1. Вступна частина
1.1. Привітайтесь з учнями , перевірте готовність учнів до роботи, створіть позитивний психологічний клімат в класі.
1.2. Для актуалізації знань запропонуйте учням описати свої роботи з підприємницьким тлом, де вони бачать застосування їх в житті.
1.3. Спонукайте дітей до дискусії по поставленому питанню
1.4. В презентації об’явіть тему і мету уроку.
2. Основна частина
2.1. Під час бесіди з учнями сформулюйте означення симетрії відносно прямої.
2.2.Запрпонуйте учням використати знання для побудови точки, відрізка, трикутників різної конфігурації, чотирикутників симетричних відносно прямої.
2.3.Запропонуйте окремим учням виконати малюнки на дошці, використовуючи кольорову крейду.
2.4.Прослухавши учнів, продемонструйте побудову на декількох слайдах презентації.
2.5.Поставте учням запитання, де на інших предметах зустрічали фігури, які мають вісь симетрії.
2.6.Продемонструйте кадри презентації з листочками рослин, фото тваринок. літака, будівлі й інші споруди, портрети, фігури в спорті, літери відомих мов, тощо...
2.7. Фізкультхвилинка.
2.8.Зверніть увагу учнів на те, як люди використовують знання на практиці.
2.9. Зверніть увагу учнів на словникову роботу , якщо прозвучали незрозумілі слова, запитати, записати, пояснити їх значення.
2.10.Запропонуйте учням в якості домашнього завдання створити проект на тему
«дім, в якому я хочу жити», звернувши увагу на професії будівельника, дизайнера, фотографа, інше...
3.Підсумкова частина
3.1. Підводячи підсумки уроку, підкреслити значення людини в розвитку знань з теми й використанні їх в житті.
3.2. Особливу увагу зверніть на винахідницьку діяльність людини.
3.3. Нагадайте проблему підприємницької діяльності, що може принести моральне задоволення і матеріальну винагороду.
3.4. Оголосіть завдання додому запропонуйте учням відкрити підручники, переглянути завдання чи зрозумілим воно буде для виконання вдома.
Додаток 1



































