У найбільшому мегаполісі Сполучених Штатів проблема утилізації сміття стоїть на першому місці. Маленький приклад для усвідомлення: у США щогодини викидається не менше 2.5 мільйонів пластикових пляшок, кожній з яких потрібно 700 років для повного розкладання.
У Нью-Йорку існує чітке правило: як би брудно не було на вулицях, до 6 ранку усе має бути чисто. У місті розроблена потужна урядова програма з утилізації відходів та їх переробки. Наприклад, переробка металу дозволяє заощадити ресурси, щоб забезпечувати теплом і світлом 18 мільйонів будинків щороку.
У цілому американці настільки стурбовані проблемою забруднення довкілля, що перетворюють утилізацію в об'єкт сучасного мистецтва. Так виник дизайн-проект NYC Garbage - сайт, на якому продаються прозорі коробки з ефектно скомпонованим мотлохом із різних вулиць Нью-Йорка.