Опубліковано 18 серпня 2020 о 23:26
0 0

Створення і видалення папок, видалення файлів

УРОК № 2

Тема: Створення і видалення папок, видалення файлів

Мета. Формувати ключові компетентності:

  • вміння вчитися –виконувати розумові операції й практичні дії; володіти вміннями й навичками самоконтролю та самооцінки;

  • здоров’язбережувальну – формувати навички здорового способу життя; потребу в дотриманні охайності.

Формувати предметну ІКТ компетентність:

  • дати поняття учням про алгоритм створення і видалення папок, видалення файлів;

  • розвивати алгоритмічне і логічне мислення; уміння порівнювати, виділяти головне, робити узагальнення і висновки, застосовувати здобуті знання на практиці;

  • виховувати прагнення оволодіти сучасними методами роботи з інформацією, наполегливість у досягненні мети.

Особливості проведення уроку. Урок розроблений з використанням мультимедійної презентації, тестів, технологій інтерактивного навчання.

Обладнання. Дошка, комп’ютери, програмні засоби: «Скарбниця знань», комп’ютерна програма My Test Setyp.exe, підручник «Інформатика» 4 клас, картки-«блискавки», карт­ки з предметними малюнками.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Хід уроку

I. Організаційна частина (1хв)

В нас робота є цікава,

Попрацюємо на славу!

Взнаєм, що комп’ютер може,

Як в житті нам допоможе.

II. Актуалізація опорних знань

  1. Рольова гра «Мій комп'ютер»

(проводиться в колі, щоб діти добре бачили один одного)

Умови гри: Діти уявляють себе одним із вивчених пристроїв і розповідають про свої можливості.

Учитель: Подивіться на своє робоче місце.

Монітор: Перед вами знаходиться монітор. Я схожий на телевізор. На моєму екрані монітора відображається інформація з якою працює комп’ютер.

Учитель: Поруч із монітором ви бачите системний блок.

Системний блок:Я найголовніша частина комп’ютера. В мені розташовуються всі основні вузли комп'ютера.

Учитель: Перед монітором розташована клавіатура.

Клавіатура: Натискаючи на мої клавіши, можна вводити інформацію в комп’ютер.

Учитель: А поруч з нею – миша.

Миша: А я пристрій, що полегшує введення інформації в комп'ютер.

Учитель: До системного блоку комп'ютера можна підключати різні пристрої введення-виводу інформації, розширюючи тим самим його функціональні можливості.

Принтер: Я друкую тексти, малюнки, фотографії.

III. Мотивація навчальної діяльності

Гра «Знайди зайве»

  • Диск, вінчестер, монітор, карта пам’яті, флеш – накопичувач,

  • Текст, відео, папір, зображення , музика,

  • Головне, контекстивне, ресторанне.

IV. Вивчення нового матеріалу

Проблемне питання

- Сьогодні ми будемо вчитися користуватися ще однією командою з контекстного меню, файлів та папок. Але спочатку скажіть, що ви робите з не потрібними вам речами? Чому ви не зберігаєте всі речі в квартирі або будинку? Що було б якби ми не викидали речі?

V. Робота з підручником

VI. Фізкультхвилинка

Діти виконують дії, про які йдеться у віршику:

Працювали ми, трудились

Так, що трішки вже й стомились.

Встаньмо, руки догори,

Помахали – раз, два, три.

Вліво, вправо нахилились,

На сусіда подивились,

Одне одному всміхнулись,

Кругом себе повернулись.

Все в порядку?

Потягайтесь і за парти повертайтесь.

VII. Формування вмінь і навичок

Розвиток логічного мислення

Старий Учений Кіт все життя шукав нові ліки. Багато трав він випробував, а скільки склянок перебив-не порахувати! Одного разу надіслали Вченому Коту мішок дуже рідкісних рослин і з однієї далекої країни. Був той мішок до самого верху наповнений травами і міцно завязаний. Тканина була дуже цупка- навіть мишам не прогризти. Намагався Кіт розвязати цей мішок, усе марно. Лише кігті поламав, ось так буває, коли в будинку ані ножа, ані ножиць немає.

  • Що робити Вченому Коту ?(Підкажіть)

V. Робота за комп’ютером (13–15 хв)

1. Повторення правил безпечної поведінки. Гра “Так чи ні?”.

Роботу з комп’ютером починай, не чекаючи дозволу вчителя. (Ні).

Стіл завжди тримай у чистоті. (Так).

Якщо зголоднів, їж і пий за комп’ютерним столом. (Ні).

Екран витирай лише сухою серветкою. (Так).

Сміливо берися за розетки і всілякі проводи. (Ні).

Утомився? Поклади руки на клавіатуру і відпочинь. (Ні).

З комп’ютером працюй лише чистими руками. (Так).

Щоб краще бачити, нахиляйся близько-близько до монітора. (Ні).

Показ презентації.

Інструктаж учителя.

  • Сьогодні ми маємо допомогти Вченому Коту відсортувати лікарські рослини, які йому надіслали. Для цього знайдіть на локальному диску D папку «Лікарські рослини». У ній ви побачите файли під номерами від 1 до 10. Відкрийте кожний з цих файлів і ознайомтеся з лікарськими рослинами, переіменуйте файл на назву рослини, якщо документ виявиться порожнім то його потрібно видалити. Результати своєї роботи ви будете занотовувати в таблиці.

№ файлу

Назва рослини

1

10

VI. Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда

Які команди контекстного меню запамятали?

Як можна видалити файл або папку?

Навіщо потрібно очищувати Кошик?

Робота з тестами.

VII. Підсумок уроку

Робота з картками -«блискавками»

Прочитати слова на картках, які вчитель демонструє протягом 2 сек.

Сказати, якої команди немає в контекстивному меню файлів та папок.

Слова для гри: видалити, перейменувати, копіювати, малювати.