Завіса закрита.
Голос за кадром.
Мерехтять тихо-тихо свічки,
Майорять в залі постаті-тіні –
То збираються гості на вечір,
Їх автівки каретам подібні.
Зала мріями вся заквітчана
І паркет на танцполі зоріє –
Та вже швидше, вже швидше б початок! –
Кожен, хто випускається, мріє!
Ми живем в час такий неспокійний,
Та сьогодні на диво надія.
То чи бал в сьогоденні можливий?
Чи, можливо, цей бал – просто мрія!
Та розчинені двері всі навстіж
Й хвилювання до крайнощів рівне.
То ж давайте ми в казку повірим!
Починається бал! Неодмінно!
На сцені з’являється дівчинка-Попелюшка, яка тримає в руках торбину, виконує 1 куплет і приспів пісні «Попелюшка», підтанцьовує.
Попелюшка. Сьогодні у короля бал. Я так мріяла на ньому побувати. Навіть уві сні чула чарівну музику, під яку я танцюю у світлому залі серед прекрасних дам і кавалерів. Та мачуха сказала, що бал не для Попелюшки. Ось залишила мені завдання, яке я маю виконати до її повернення… як гірко, що моя мрія не здійсниться!
Хлопчик. Люба дівчинко! Невже ти не знаєш, що у людей щирих і добрих мрії обов’язково збуваються? Я не чарівник, але я допоможу тобі відчути себе щасливою! Сьогодні у тебе є унікальний шанс потрапити на випускний бал у Тростянецькій школі.
Ведуча.
Хай музика лунає урочисто.
І світлом радості наповнюється зал.
Хай усмішка у всіх розквітне, мов намисто.
У школі випускний прощальний бал!
Ведучий. Доброго вечора, шановні батьки, колеги вчителі, гості! Ми щиро вітаємо вас на святі юності і весни!
Ведуча. Здається вчора пролунав останній дзвоник, позаду – напружена пора іспитів, і ось – випускний бал, до якого 11 років, як по східцях, довелось підійматися нашим випускникам.
«Nothing gonna change my love for you»
(доки лунає музика)
Театр тіней на фоні музики
На сцені вмикається ліхтар, в залі вимикається світло
Ведучий. (програш)
Життя людини… Що це? Довга дорога в дюнах? Вічний поклик? Або іронія долі? Не знаю. Але в одному упевнений точно: життя – це цікава подорож із дитинства в юність, з юності в зрілість.
Ведуча.
Росте людина… Її життя починається світанком душі – дитинством. Залишається воно у пам’яті як потаємне і світле. І скільки б не пройшло років, берег дитинства притягує до себе, повертає до найвіддаленіших куточків людської пам’яті.
(слова)
( →Мама з маленькою дитиною йде в садочок. Дитина з іграшкою (Може бути Галина Віталіївна з Назаром);
(←Мама веде дитину до школи. Дитина з портфелем (Може бути Галина Віталіївна з кимось із своїх учнів.).
Ведучий. (програш)
Можна із впевненістю сказати, що найкраща пора життя проходить у школі. В промайнулій різнокольоровим хороводом 11-річній шкільній історії було стільки всього пам’ятного: цікаві уроки, справжня дружба, яскраві перемоги, перше кохання, ніжний поцілунок…
Ведуча. Як безкінечно дорогі ті люди, з ким пережиті ці миті!
(слова)
(→Двоє дітей 4, 6 класів з рюкзаками вистрибують);
←Закохані підлітки. Юнак обнімає дівчину (можуть бути 9-тикласники).
Ведучий. (програш)
І ось вона – найяскравіша, хвилююча і незабутня подія – випускний бал. Останній акорд дитинства і перша нота вступу у доросле життя.
(слова)
Випускники стають вряд.
На сцені вимикається світло.
У залі світло вмикається.
Додаткові особи поза спинами випускників виходять зі сцени.
Ведуча. Досягає вершин хвилювання,
І затихла в чеканні зала.
Тож дозвольте оголосити
Ведучий. Ведуча. Випускного початок балу!
Виходить хлопчик із тростинкою, тричі стукає нею, робить реверанс, виходить.
Ведучі відкривають завісу.
Випускники танцюють танець «Полонез»
Попелюшка. Скільки краси, блиску, яка чарівна музика! Я, здається, і справді потрапила на бал! Я щиро дякую всім вам, дорогі випускники, за цей унікальний шанс – бути з вами поруч на прекрасному балу!
Ведучий.
Любі випускники!
Бувають дні, яким нема ціни –
Коли коханий поруч чи кохана,
Коли хмелієш в пахощах весни,
Та дні такі не раз ще будуть з вами.
Ведуча.
Усе повторюється - радість і печаль,
У вас в житті усе ще може бути –
Від перших «Здрастуй» до гірких «Прощай»,
І лиш дитинства світ не повернути.
Ведучий.
І дощ, і сніг, і щастя, і журба –
Все буде ще не раз в житті людини,
I тільки випускний, святковий бал
У кожного із вас один - єдиний.
Ведуча.
Ну що ж…час свято починати,
Пролог підходить до кінця,
Нехай сьогодні на цім святі
Говорять і душі, і серця.
Ведучий. Увага! Урочиста частина балу з нагоди вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту та повну загальну середню освіту випускникам 2019 року оголошується відкритою.
Гімн України.
Ведуча. Дорогі діти! Щоб привітати вас, сьогоднішніх випускників, сказати вам напутнє слово та побажати щасливої долі, до нашого закладу завітали почесні гості. Це: Супрун Олександр Григорович – Тростянецький сільський голова .
Ведучий.
Кажуть, що нема щасливіших на світі,
Ніж оті, кому 17 літ.
І слова, любов’ю обігріті,
Вам директор промовляє вслід.
До слова запрошується директор школи Кривов’яз Павло Григорович.
Виступ директора школи.
Квіти директору школи.
Ведучий.
До слова запрошується Тростянецький сільський голова Супрун Олександр Григорович.
Квіти гостям
Ведуча. Дорогі випускники! Школа і навчання в ній поволі відпливає у минуле. І чим тривалішою буде відстань, тим чарівнішими й милішими серцю здаватимуться її обриси. Адже у стінах школи ви були і Менделєєвими, і Рафаелями.
Ведучий. Тут залишилися і перша буква, схована у магії слова, і перша цифра, пробуджена у нескінченному ряді математичних знаків, і перше кохання, і перша невдача… І все це творило із вас найдовершенішу суть самої природи, ім'я якій - Людина.
Ведуча. Ми запрошуємо до слова вчителя, для якої ви завжди будете маленькими хлопчиками і дівчатками, адже вона пам’ятає той першовересневий день, коли ви вперше переступили поріг рідної школи.
Ведучий. Привітайте гучними оплесками першу вчительку сьогоднішніх випускників – Таранько Галину Іванівну.
Пісня від першої вчительки «Я бажаю вам завжди»
Як щоранку сонце сходить,
Щоб серця зігріть теплом,
Із років душі відлунить
Стежка та, що за селом.
Там живе твоя родина,
Там чека тебе твоя сім'я,
Найдорожча і єдина,
Там, де така завжди
Щаслива я!
Приспів:
Я бажаю вам усім:
Щастя щоб прийшло у ваш дім
І на завжди!
Щоб ви в радості жили
І родину берегли
Завжди, завжди!
Де б ви в світі не були,
Та дорога вас сюди
Завжди вела!
Там, де радо стріне вас рідня!
Я бажаю вам любові!
Я бажаю вам добра!
Щоб лилися в кожнім слові
Людяність і теплота!
Щирість дарувало серце,
Дружньою була уся рідня!
Щоб в душі світилось сонце,
І з радістю усім бажаю я!
Приспів. (2)
Там, де радо стріне вас рідня!
Приспів.
Там, де радо стріне вас рідня!
Квіти першій учительці.
Ведуча.
Житній колос дозріва для хліба,
Для краси цвіте у полі квітка,
Для води народжується рибка,
Для польоту - лебідь та лебідка.
Ведучий.
А людина для добра і щастя.
Класного керівника прийміть вітання.
І нехай, неначе в добрій казці,
Збудуться всі ваші мрії і бажання.
Ведуча. До випускників звертається класний керівник Компанець Наталія Володимирівна.
Пісня від класного керівника «Ох якби не було вас»
Ой, якби не було їх,
То я б, Напевно, без проблем,
Прожила би минулі літа
У спокої так день за днем.
Ох, якби не було їх,
То я б не знала і пригод,
І поразок, і тих нагород
Від негараздів до розрад
Аж сім життів підряд.
Ох, якби не було вас,
Я, все одно би, вас знайшла:
І Альонку, й Артема, й Сашка,
І Владиків моїх трьох аж.
Ох, якби не було вас
Непосид і кручених,
Що пустують, співають, кричать
І лагідно всміхаються.
Я вас усіх люблю.
Ой, якби не було вас,
Я б знала, що життя-вулкан.
Пам’ятаю п’ятнадцять троянд
І радості життя фонтан.
Ой, якби не було вас,
Обділений би був мій світ,
А сьогодні па-па і привіт,
На схил прийшли для нас сім літ.
Без мене вам в політ.
Ой, якби не було вас. / 4 рази
Квіти класному керівнику.
Класний керівник.
Гіркоту сьогоднішнього свята для випускників та їхніх батьків я хочу підсолодити ось цим тортом. Прийміть від мене цей подарунок. Нехай ваше життя буде таким красивим і таким солодким.
Випускник
Кави три чашки випито-
Все ще порожній листок.
Вірш написати про вчителя...
Де ж назбирати думок?
Не знаю, що і робитиму:
Думки причаїлись, мовчать.
Вірш написати про вчителя...
З чого його почать?
Про квіти, що вам даруємо?
Що час розлуки прийшов?
Про працю, тяжку і невдячну?
...Я напишу про любов.
Так-так, не дивуйтесь, будь-ласка.
Коли Ви вели урок,
Коли нам читали казку
Про двох щебетух-сорок,
Коли Ви про щость говорили,
Віночки плели із слів
І навіть коли сварили,-
Я все-таки Вас любив.
І всі ваші милі погрози
Чомусь не йшли з голови...
Закон зберігання енергіі
На дошці виводили Ви,
А я сидів - і не вірив,
Не вірив Вашим словам:
Чим більше Ви нам віддавали,
Тим більше лишалося Вам.
Тому що любов не вмістити
В простий фізичний закон.
Найглибша наука - любити,
І тут не поможе Ньютон.
А Ви нам - відміни, особи,
Минулий, майбутній час.
А я Вас любив. А я Вас люблю
І буду любити Вас.
А Ви нам про те, як важливо
Якісь там нерівності знать.
А я не повірю, що сорок
Більше, ніж тридцять п'ять.
Бо Ви сьогодні молодші,
Молодші,ніж вчора були.
Ніколи ще так волошки
У Ваших очах не цвіли.
Че диво зробити не зможе
Ні маг,ні факір, ні мудрець,
А тільки любов, помножена
На шість дитячих сердець.
Музика «В гостях у сказки»
Попелюшка. Я просто у захваті від того, що відбувається у цьому залі. Та я не можу зрозуміти, що це за така країна Школа, у якій так багато любові і радості. Хтось може мені розповісти, хто ті люди, яким дорослі і діти весь час зізнаються у коханні?
Випускник. Дорога, Попелюшко, ти живеш у казковій країні, ніколи не чула про нашу школу, і тобі, мабуть, буде не просто побачити те, що ми відчуваємо серцем.
Випускниця. Та все ж ми спробуємо відкрити тобі той дивний світ, який зветься школа, і познайомити з людьми, які творять щастя і радість у ній. А розкажуть про себе вони свмі.
Інтерв’ю з учителями (відео)
Ведучий. Багато було вчителів у наших випускників, різні предмети вони викладали, але всі вони робили одну велику неоціненну справу: плекали безтурботне дитинство, готували їх до великих звершень натхненного щасливого життя.
Ведуча. Учителі! Мудрі порадники і вірні друзі, терпеливі наставники і надійні захисники, прийміть в подарунок від випускників цей вітальний номер.
Випускники виходять в коридор, одягають маски.
Танець в масках для учителів.
Музика для вручення квітів учителям
Квіти вчителям.
Ведучий. Дорогі випускники! Ми вдивляємося зараз у зал і бачимо незвичайне сяйво. Це очі ваших батьків випромінюють щастя, гордість і радість.
Ведуча. І саме найрідніші для вас люди – мами і тата вірять, що сьогодні над вами запалає щаслива зірка, яка зігріватиме вас своїм теплом, оберігатиме від життєвих негараздів.
Ведучий. Сьогодні ми висловлюємо вдячність усім батькам за терпіння, щоденну турботу та підтримку.
Ведуча.
Дорослий син запросить маму,
Дочка до батька підійде,
На танець вдячності й поваги
Людину рідну поведе.
Танець з батьками «Батьки мої»
Музика для вручення квітів батькам
Квіти батькам.
Випускники залишаються в залі.
Ведучий. А зараз музичний подарунок від батьків 11 класу нинішнім випускникам.
Батьки піднімаються на сцену.
Вітальний номер від батьків (кліп)
Жизнь пролетела перед глазами,
Мы сами сегодня вас не узнали.
Выросли дети и счастье сердце переполняет.
У вас, мы уверенны, все получится,
Придется, конечно, чуть-чуть помучиться,
Ангел-хранитель от бед и невзгод вас охраняет.
Экзамены. За детей переживали мы:
Вменяемы ли, разумны ли?
Зачем их вообще придумали?
Припев:
Счастья большого
Желаем нашим детям в день выпускного,
Желаем детям мы здоровья, удачи,
Любви взаимной, ну, а как же иначе.
Мы вас поддержим и во всем вам поможем
Деньгами и советом, словом, чем можем,
Родные наши, знайте, мы всегда рядом.
Успехи ваши – это наша награда.
Спасибо тебе, родная школа,
Что довела нас до выпускного,
Детей воспитала, мы это все оценили.
Были смешными малышами,
Какими были, какими стали,
Учителя в вас столько добра и тепла вложили.
Любимые, вы дороже всех на свете,
Преодолели путь большой,
Сегодня ваш вечер выпускной.
Выпускной.
Припев.
Ведучий. Любі випускники! У мене в руках свіча – символ родинного вогника школи, бо школа стала вам другою домівкою. Родинний вогник школи - вогник любові і добра - буде супроводжувати вас усе життя, він буде освітлювати вам життєву дорогу, він запалить ваші серця на гарні справи, цей вогник зігріє ваші душі у люті холоди та скрутні часи, він пам’ять про безхмарне рожеве щасливе дитинство. Не забувайте ніколи дорогу до рідного порогу, не забувайте про тих, хто дав вам життя - ваших батьків – і про тих, хто давав вам знання і ділився своїм життєвим досвідом – про вчителів.
Цей вогник ви зараз передасте по черзі один одному, додавши до нього часточку свого тепла, жаринку свого серця. Загадуйте бажання, бо ваша енергія лине сьогодні до неба.
(вальс Є. Доги «Мой ласковый и нежный зверь»)
випускники передають свічу, танцюють зі свічкою.
Ведуча. Дорогі випускники, час йде невпинно. Навіть якщо ви хочете зупинити мить, ви можете про це тільки мріяти. «Куди іде дитинство?», - запитуємо ми. Але ніколи не отримуємо відповіді. Незабаром вам разом зустрічати свій такий омріяний випускний світанок.
Ведучий. Наступає ваш час! Візьміться міцніше за руки. Запам'ятайте стук ваших сердець, і тепло рук ваших однокласників, які не раз виручали вас у важку хвилину, від яких ви не раз одержували клацання та лайки у контакті, які смикали вас за кіски, які милувалися вашими аватарами. Адже вже завтра поруч із вами будуть інші люди. А це вже ніколи не повториться! Не готуйтеся до життя, а вже живіть, просто зараз…
Ведуча.
А життя – це дороги тернисті не раз.
А життя – це не сміх і не жарти.
Та не бійтесь нічого, у добрий вам час,
Світ – чудовий і жити в нім варто.
Ведучий.
Все здолати вам буде потрібно не раз,
Не впадайте у відчай, боріться,
Йдіть сміливо, у добрий вам час,
Мрія кожного з вас - хай здійсниться.
Ведуча.
Коли людина вируша в дорогу,
І настає прощання мить,
Недарма на порозі кажуть:
«Хай Бог тебе благословить».
Заучить пісня «Прошавай, рідна школо»
Випускники швидко виходять на повір’я.
Звучить пісня «Прощальний вальс»
Танцюють Прощальний вальс.