Виверження стратовулкана Тамбора у 1815 році стало найсильнішим в історії людства. Воно повністю знищило тамборську культуру і всіх її представників, стерши з лиця Землі цілий народ. Число загиблих досягло рекордних значень – більше 71 000 чоловік. Через короткочасну вулканічну зиму 1816 рік став «роком без літа», в Європі і Північній Америці почався голод, оскільки врожаїв не було – посадки замерзали, а сонячного світла було недостатньо. Після цього виверження вулкан Тамбора на час затих, але потім знову прокинувся. У 2011 році йому було присвоєно третій рівень небезпеки, який означає, що існує ймовірність виверження. Якщо воно відбудеться, наслідки, швидше за все, будуть відчуватися у всіх куточках Землі.