17.05.2022, вівторок — 137-й день року. До кінця року — 228 днів.
28 оркестрів Польщі записали легендарну «Мелодію» Мирослава Скорика
Польські оркестри, які представлені в Асоціації польської філармонії, на знак солідарності з народом України записали легендарну «Мелодію» Мирослава Скорика. Як повідомляє «День», у музичній акції взяв участь українсько-польський скрипаль, лауреат багатьох міжнародних конкурсів Назар Плиска. "Зі свого боку я запропонував заграти ще один твір Мирослава Скорика — «Карпатську Рапсодію». Дякуючи альтисту Володимиру Микитці, вдалося здобути партитуру для скрипки соло та оркестру. Дуже приємно було відчути як оркестр та диригент Войцєх Райський переживають цю музику протягом репетиції, а особливо під час виконання в концерті. Був теж дуже зворушений реакцією публіки, яка гаряче аплодувала чудовій музиці Скорика і мені здавалось, що всій Україні, яка, незважаючи на весь трагізм, бореться за свою свободу і незалежність. Дуже тішусь, що маю можливість за допомогою музики розповідати Європі про Україну...", — поділився скрипаль. 
Назар Плиска
Серед диригентів, що стояли за пультами польських оркестрів, були, зокрема й українські: Ярослав Шемет, Вікторія Жадько, Володимир Рунчак та Микола Дядюра.
Ідею включення «Мелодії» українського композитора до репертуару концертів підхопили також численні європейські та світові оркестри, пов'язані серед інших з Європейською мовною спілкою, PERLE або Світовою федерацією профспілок музикантів.