Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Практичний кейс “Використання арттерапевтичних технологій у роботі з дітьми з ООП”
»
Взяти участь Всі події
27 квітня 2021 о 18:09
0 0

СМЕРТЕЛЬНІ ІГРИ. Що спонукає дітей на небезпечні вчинки

Останнім часом ми все частіше чуємо про ситуації, коли підлітки наражають себе на небезпеку без видимого мотиву, і все більше говориться про те, що причина криється в поширенні нових смертельних ігор та челенджів через соціальну мережу TikTok.

Що спонукає дітей брати участь в таких активностях?

Як вчасно розпізнати мотиви дитини та чи варто батькам обмежувати використання соціальних мереж.

У віці з 11 до 18 років, у зв'язку з пубертатним періодом, підліткам як ніколи важливо показати себе і свої можливості одноліткам.

На допомогу приходять соціальні мережі з постійним вимірюванням кількості переглядів, підписників, коментарів або лайків.

У гонитві за позитивною репутацією та авторитетом підлітки готові наслідувати тренди, брати участь у флешмобах і челенджах.

Дуже часто це відбувається саме в ігровій формі, і нерідко, просто граючи, вони заходять дуже далеко, завдаючи серйозної шкоди здоров'ю.

Звичайно, коронавірус збільшив кількість часу, який ми проводимо в соцмережах, але для сучасних підлітків – це звична частина комунікації, а ігрова форма послаблює критичне мислення та аналіз інформації, яка використовується.

І якщо хтось пропонує взяти участь в челенджі, діти не піддають оцінці таку пропозицію і приймають рішення копіювати своїх "кумирів".

Також це спосіб перевірити себе і довести іншим, що вони не слабаки.

Коли батькам варто почати турбуватися?

Для дорослих будь-які зміни – частина норми, але для дітей – привід насторожитися.

Зверніть увагу на наступні індикатори в поведінці дитини:

👎 замкнутість або, навпаки, надмірна відкритість;

👎 різке зменшення або збільшення активності;

👎 перепади настрою;

👎 уникнення контактів усередині сім'ї;

👎 погіршення або поліпшення апетиту, різкий набір або втрата ваги.

Пам'ятайте, що будь-які яскраві зміни потрібно фіксувати і в разі необхідності звернутися до психолога або психотерапевта.

Заборона соцмереж – найкраще рішення?

Якщо соцмережі можуть заподіювати таку шкоду, тоді логічним рішенням може здатися заборона на їх використання.

У короткостроковій перспективі такі заходи можуть дати результат, але в довгостроковій – можуть негативно вплинути на соціалізацію дитини і на комфортне відчуття в соціумі.

Не варто порушувати особисті кордони, але щоб запобігти появі псевдокумирів, лідерів і копіюванню їх дій, важливо спостерігати за поведінкою дитини, а також:

👍 розповісти, що таке інформаційна гігієна, як правильно використовувати, оцінювати інформацію, відсіювати необ'єктивні або брехливі факти;👍 запропонувати дитині пройти спеціальні курси з розвитку критичного мислення; 👍 показувати дитині свою готовність бути поруч, слухати, підтримувати на постійній основі, а не епізодами.

Якщо дитина не готова відкритися вам, але ви бачите, що щось не так, – дійте. Якщо ви у відчаї, зверніться по допомогу до фахівців.

За матеріалами Інституту когнітивного моделювання