Опубліковано 12 вересня 2020 об 11:31
2 0

Сюжетне заняття з фізичної культури для II молодшої групи. Тема: «Бджілки-трудівниці»

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей тримати рівновагу при ходьбі по масажерах, «доріжці здоров’я», закріпити вміння пролізати під дугою на четвереньках, прямо, вправляти у вмінні стрибати з обруча в обруч на обох ногах,вправляти у вмінні швидко орієнтуватися у просторі, бігти зграйкою не наштовхуючись один на одного.

Інвентар: масажери, «доріжки здоров’я», дуга, обручі.

Хід заняття:

Чути гудіння бджіл.

Фізінструктор – Бджоляр :

Коли земля у білі шати

Вбирає навесні сади

Бджолиний рій спішить збирати

Духмяні і густі меди!

І нашім бджілкам трудівницям

Ніяк вдома не сидиться
Скрізь вони літають

І медок шукають!

-Нумо бджоленята, за мною крокувати! (звичайна ходьба)

I. Потокова розминка:

- Щоби високо взлітати – треба вам навшпиньки стати (ходьба на носочках)

- Звичайна ходьба

- Ви на п’яточки ставайте, гарно спинки розправляйте ( ходьба на п’яточках)

- Звичайна ходьба

- Вище ноги підійміть , як конячки ви ідіть ( ходьба,високо підіймаючи коліна)

- Звичайна ходьба

- Ми всі разом залюбки виконаємо стрибки! (стрибки на обох ногах)

- Звичайна ходьба

- А тепер легенький біг , добра вправа ця для ніг ( біг на носочках)

- Так ми бігли, аж втомились, наші ніжки заморились

Значить треба, любі діти дихання нам відновити!

Дихальна гімнастика :

Подмухаємо на плече і на друге будем дути

Бо сонечко пече , а вітерця не чути

Подмухаємо на животик трубочкою стане ротик

Вітер сили набирає ш-ш-ш,

Бджоленят він не злякає ш-ш-ш

II. Основна частина:

Залітає Мама - Бджола:

Жу-жу-жу жу-жу-жу

Я без діла не сиджу

По квітках весь час літаю

Мед духмяний я збираю

Жу-жу-жу жу-жу-жу

Я без діла не сиджу!

- Ось де ви мої діточки - бджоленята! А я вас шукаю!

Фізінструктор - А давайте я вашій великій родині допоможу зібрати медок -

Жила собі прекрасна квіточка,вона була дуже добра і весела. А коли вона залишалася на одинці , то дуже сумувала. Квіточці захотілося погратися й повеселитися. Побути разом зі своїми друзями-бджілками, а за це вона обов’язково подарує вам найсмачніший медок!

КЗРВ з квіткою під муз. супровід «Я –Бджілка»

- «Носиками до сонечка»

В.п. основна стійка.

1.- підіймаємо голову вгору, до сонечка.

2.- в.п. Повторити 4 рази

- «Шукаємо медок»

В.п. ноги нарізно

1.- руки на поясі, поворот тулуба вправо, сплеснути руками перед грудьми;

2.- повернутись у в.п.

3.- ті ж самі рухи в ліву сторону.

Повторити 4-5 разів

- «Вдихаємо аромат квітки»

В.п. ноги нарізно, руки опущені вниз

1.- нахили вперед, руки прямі, назад з розчепіреними пальцями.

2.- в.п.

Повторити 5 разів

- « Піднімаємо квітку вгору»

В.п. ноги разом, руки тримаються за петельки

1.- присісти

2.-піднімаємо нашу «квіточку» вверх

Повторити 5 разів

- «Бджілки кружляють»

В.п. тримаєм квітку за одну петельку лівою рукою

Біг на носочках по колу .

Вправа на відновлення дихання.

(ставлять глечик з медом )

III. Фізінструктор - По доріжці знов підемо-туп-туп-туп!

І медок іще знайдемо туп-туп-туп!

Основні рухи:

  1. Стрибки з обруча в обруч

  2. Ходьба по масажерах та доріжках здоров’я

  3. Пролізання під дугою

- Молодці, мої маленькі, справились із завданнями,а ось і наш мед вам у подарунок !( дарує горщик з медом)

IV. Рухл. гра : «Ось як дзвінко дзвоник грає» - Діти, подивіться яка чудова галявинка з квіточками, давайте тут позбираємо мед і пограємось, сідайте кожен на свою квіточку (кольорові килимки у вигляді квіточки)

- Ось як дзвінко дзвоник грає, бджоленят усіх скликає

На квітках ви не сидіть, а до мене всі біжіть!

- Прилетіли залюбки, повертайтесь на квітки!

Втомилися, маленькі, давайте відпочинемо. (сидять на квітах)

Психогімнастика» Я- Бджілка»:

Я-Бджілка, я сиджу на прекрасній квіточці, яка дарує мені свій духмяний аромат. Мені тут зручно та затишно. Я відчуваю що мені щось шепоче лагідне весняне сонечко, воно простягає до мене свої промінчики, ніби хоче до мене доторкнутися. Я теж намагаюся дотягнутися своїми тонесеньким лапками до сонечка щоб привітатися з ним.

Мама – Бджола:

Гудуть маленькі бджілки жу-жу-жу

Летять із квіточки на квітку

Сто теплих сонечок в саду

Спасибі бджілки працьовиті!

Всіх хочем медом пригостити!

(мама виносить медовий напій і запрошує в групу пригощатися)

020061rb-142f-308x205.jpg020061rd-398b-300x200.jpg020061rf-c852-306x204.jpg020061rg-3cfa-317x211.jpg