Січень...
Цар зими. Найперший з королів.
В ньому велич, сила, дух титанів.
Він володар вітру та снігів,
всіх метелиць, віхол і шайтанів.
Мешкає в палаці льодяному,
на краю арктичних білих мрій.
Сто кімнат (та справа не у тому) -
з ним живе славетний білий рій.
Мостить всюди пýхові перини.
Білий колір -- фаворит з усіх.
Любить срібло, хвою, мандарини.
Ласий до білявок та рудих. )
Трохи грізний. Супиться бровами.
Має очі -- сірі, як граніт.
Мовчазний, не бавиться словами.
Погляд зверхній - кам'яніє лід.
Не старий. Та скроні посивіли
й борода. Брутальний. Не один.
В одалісках має заметілі
і гарем сніжинок-балерин.
П'є текілу. Водиться з Морозом.
Як зберуться -- Боже, поможи!
Володіє чарами й гіпнозом,
не дивись у очі, а біжи...
Іноді, під вечір, грає шахи.
Слухає Вівальді при зірках.
Любить класику - і Моцарта, і Баха.
І еклери в пудрі та вершках...
Егоїст. Така уже порода.
Нищить живність, холодом січе.
Має кредо :"Над усе -- свобода!"
Інше все -- за вітром, то пусте...
Цар зими. Велике левенятко.
Опертус. Зухвалець. Командир.
Коли спить -- як біле янголятко.
Розгубив все пір'я, то й без крил...
Січень...
31.12.2022
Людмила Галінська