Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики
»
Взяти участь Всі події
16 листопада 2020 о 15:06
0 0

Сайт? На три

От, здається, тільки почали, а вже і останній крок.

3.1 Макет

У нас є суттєвий боржок перед розділом про сторінки. Ми їх зробили, але не показали відвідувачам. Зараз це надолужимо.

Переходимо в режим Макет. Виглядає він як певна таблиця чи пустографка і то не випадково. Макет і є саме пустографкою, в яку Блогер вставляє ту інформацію, що ви її визначили як публікацію чи сторінку. Якщо шаблон, про який йшлося з самого початку, забезпечує художній вигляд нашого сайту, то макет є його просторовим вирішенням.

0200bsbd-0595-940x774.png

Скрін 12. Макет блогу. Після додаткового налаштування в Шаблоні

Але у вас в блозі макет виглядає не так, правда? Бо я показую вже налаштований Шаблон, змінений від початкового, стандартного. А у вас ще стандартний. Зараз подивимось, як його можна змінити. Для цього треба повернутись до Шаблону.

А може й не треба? Може стандартний нам підходить? Не знаю, подумайте.

3.2 Налаштування Шаблону в частині Макету

В Шаблоні є ще кнопка Налаштування, з якої можна змінити окремі складові стандартного Шаблону, зокрема і Макет, що нас цікавить зараз, але не тільки. Ось як це виглядає:

0200bscd-6f98-940x774.png

Скрін 13. Шаблон блогу – кнопка Налаштування дозволяє його змінювати

В тому налаштуванні можна змінювати кольори, шрифти, тло – все, що виглядає не так, як вам би того хотілось. Але, увага! Макети зроблені професійними художниками, не треба їх надто радикально змінювати, це порушить художній баланс, стиль. Ну, якщо один колір чи шрифт, та і то, не дуже вже радикально.

0200bsck-95e7-940x774.png

Скрін 14. Налаштування Шаблону. Початковий вигляд

Втім, нас турбує макет, то ми маємо цим і зайнятись. Зайшовши в налаштування шаблону, зліва бачимо перелік того, що можна змінювати і зокрема Макет. Входимо саме у зміну Макету, вона виглядає так:

0200bscz-ffe8-940x774.png

Скрін 15. Вибір Макету в ході налаштування Шаблону.

Зараз помаранчова смужка виділяє те, що є актуально для нашого навчального демо-сайту. Як вам до вподоби, то обираєте так само другий зліва у другому рядку. Як хочете чогось іншого – зробіть експерименти, подивіться, що з того вийде. Всі ті сірі прямокутники – то місце для розміщення гаджетів, про які далі докладніше, а зараз поки що просто обираємо макет, зберігаємо свій вибір і йдемо далі - в саме той Макет, з якого ми починали цей розділ (скрін 11). Для того, щоб як і було обіцяно, показати вже підготовлені сторінки відвідувачу. Для цього заходимо в гаджет (блок, визначення частини поля сторінки) Сторінки… Але у вас на макеті нема такого гаджета?

3.3 Гаджети

Дійсно, у вас є тільки місце, де спочатку треба вставити гаджет Сторінки. А таких гаджетів є багато, ось деякі (серед них і потрібний нам з назвою, відповідно, Сторінки):

0200bsde-cfc1.png

Скрін 16. Деякі з гаджетів Блогера

На нашому навчальному блозі використані такі гаджети: Сторінки, Архів блогу і Список посилань. Вставляємо їх там, де хочемо бачити. Можна як на демо-сайті. Можна якось по-іншому. Це ж ваш сайт, от і порядкуйте. Для вставки обраних гаджетів ми їх просто "приплюсуємо" – в цьому полягає операція вставки. В тих місцях макету, де ми їх хотіли б бачити.

І після того, як вставлено гаджет Сторінки, заходимо вже в нього і визначаємо, які саме сторінки треба показувати і в якому порядку. Виглядає це так:

0200bsdx-f7b8-606x825.png

Скрін 17. Гаджет Сторінки.

3.4 Результат-3

І тепер вже нарешті зовсім все. Все, що ставили за мету, виконано.

Спасибі за співпрацю, тепер відпочивайте - і за діло. Як за яке? За вдосконалення сайту. Можу передбачити, що тепер вже ви не скоро заспокоїтесь – хочеться ж все краще і краще…

Стоп! А де ж сертифікат? Контент-менеджера І категорії!

Ну, як ви вже дочитали і повставляли у свій сайт все, про що тут було написано, і сторінки в вас вишикувались як треба, то можна переходити до сертифікації. Про це докладніше на сайті. Чи в дискусійній групі. Бо тут ми розглядаємо теоретичні питання – вже закінчили – а практичні будемо вирішувати практично.

До зустрічі в групі. А педагогів чекаємо в іншій спільноті, там можна познайомитись з досвідом більш досвідчених колег.

Читайте також: