Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики
»
Взяти участь Всі події
23 грудня 2023 о 12:07
2 0

Решетилівка

Коли я писав цей пост, то думав, що дуже скоро передам цю сторінку в руки справжніх господарів. Цієї сторінки і - даруйте вже мені той пафос - нашої країни, європейської України, що... Ну ладно, не будемо, повернімося до "скоро".

Аби тоді хтось в мене спитав, а скоро - це ж як: три дні, три тижні, а може три місяці? Я б подумав-подумав і вирішив, що за три дні, звісно, тут не впоратись, а от за три тижні - цілком реально. Ну а вже про три місяці що й казати. Втім, то вже не питання власне сторінки, навчання юних модераторів, то питання розвитку системи учнівського самоврядування Гімназії. Як буде сторінка, то буде і обговорення, а як буде обговорення, то постануть пропозиції, ідеї щодо розвитку, зміцнення системи, її вдосконалення, може якоїсь переорієнтації. Ну що там казати - це ж живий процес. Що не відбувся.

Три роки

Так, скоро ювілей сторінки. Три роки виповнюється з моменту її запуску і за цей час рівно 11 відвідувачів висловили їй свою підтримку. Але жодного з числа педагогів і учнів власне Гімназії. Якось їм вона не знадобилось, жодного інтересу не викликала. Не цікаво.

З чого починалось

Так, запровадженню сторінки передував певний процес. Що його можна відслідкувати в форумах Решетилівки - одному й другому - по моїх постах. Це просто, треба включити пошук на "Петриченко" - і Фейсбук все покаже. Погляньте, цікаво, а я наведу тут перше повідомлення:

0501r8nl-1b67-523x441.png

А згадане Стажування можна переглянути окремо. 283 перегляди на цьому тексті і жодної відповіді.

Що далі?

Дійсно, маємо ж відсвяткувати ювілей?

Для початку запросимо персонально тих, хто сторінку раніше підтримував, виявляв до неї інтерес - порадимось. Далі поставимо відповідне запрошення в міських форумах. Може вдасться якось просунути питання? В ідеалі, звісно, це як тепер вже знайшлись би гімназійні активісти учнівського самоврядування, що почали б навчатись хазяйнувати у відповідних форумах на сторінці. А вчителі чи батьки? Теж непогано було б. І тоді взагалі не було б про що хвилюватись, тільки радіти, що процес пішов. Втім, надії на такий розвиток ситуації мало і хочеться стан справ з цією сторінкою якось покращити.

Тоді маємо пошукати серед жителів Решетилівки - поза Гімназією - батьків, педагогів чи активістів учнівського самоврядування таких, що хотіли б навчитись бути модераторами шкільного форуму. Зокрема присвяченого тому чи іншому напрямку діяльності школи. Чи її учнівського самоврядування. В цьому випадку перейменуємо сторінку з гімназійної на міську. Ну щоб вона була спільна для всіх закладів освіти Решетилівки. Варіант? Чому ні. Зазначимо ще раз принагідно, що ідеальна бригада для виконання такої роботи згідно з концепцією НУШ складається з педагога, когось з батьків і кількох школярів. Молодших, середніх і старших класів. Логічно? Але це повний склад, а для початку, у якості ініціатора, лідера, годиться будь-хто, як є зацікавленість.

Ну а вже коли не знайдемо тут бажаючих навчатись і практикуватись у цій справі, то тоді пошукаємо волонтерів по всій країні. Може ж хтось зацікавиться? У Харкові чи Тернополі, може в Полтаві, надасть решетилівцям шефської допомоги.

Протокол

В перший день 33 перегляди, наступного - 44, лайки, але не більше. Ніхто нічого не сказав. 26.12 поставив запрошення у двох загальних форумах. І ще в двох відділу освіти: сторінка й група.

В групі поговорити не вдалось:

0501rzmc-5b60-532x564.png

Адмін вирішив, що то зайве і непотрібне. А наступного дня тут було вже 320 переглядів. Щось не віриться, може якийсь глюк на сайті? Ну, життя триває, з кількома колегами ми цю справу обговорюємо, втім, до конкретики ще далеко. Відтак 27.12 вирушили по різних публічних просторах.

3.1.24 запрошення закінчено, 659 переглядів, жодних відповідей. Ну крім лайків. То що, все?

Епілог?

В шести частинах: 1, 2, 3, 4, 5 ,6.

Читайте також: