Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 14:00
онлайн-конференція:
«
Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики
»
Взяти участь Всі події
11 квітня 2023 о 23:35
185 1

Рекомендації щодо оформлення Вебквестів

Наша команда займається детальною перевіркою всіх методичних матеріалів і ми маємо за мету зробити бібліотеки якісними та цікавими.

Колеги, прошу звернути увагу на список вимог щодо оформлення вебквестів. Невідповідність вебквестів до цих вимог може призвести до вилучення таких квестів з загальної бібліотеки вебквестів.


Рекомендації щодо оформлення вебквестів:


 1. Використовуйте пояснення у завданнях, наприклад: «Запиши правильну відповідь одним словом. Розділові знаки ставити не потрібно.». Якщо ви використовуєте у відповіді (ключах) два чи більше слів, обов’язково поясніть про це учням, адже найменша одруківка буде сприйматися за помилку. Бажано не використовувати більше одного слова у відповіді, а якщо дитина має вписати цифру, то варто це уточнити в пояснені.


 2. Пам’ятайте, не бажано використовувати у відповідях (ключах) до завдань апострофи чи лапки. Діти можуть використовувати найнеочікуваніші символи замість апострофа, наприклад, ", #, пробіл, ', *, ` до ∞. Якщо вирішили скористатися апострофом, чи лапками, використовуйте всі альтернативні відповіді з всіма можливими символами.


 3. Під час внесення відповіді регістр написання НЕ враховуються за помилку. Будь-які зайві символи чи пробіли вже вважатимуться за помилку. Наприклад, відповідь слово «Сова». Дитина може написати з маленької літери «сова» й це не буде вважатися за помилку, а написання з крапкою, чи іншими лапками буде сприйматися як неправильна відповідь, наприклад «Сова.», «"Сова"». Тобто, альтернативні варіанти до слова «Сова» будуть: «сова.», «сова », ««сова»», «"сова"», «"сова".», «це сова.», «це сова» та інші.


 4. 0402rski-a947-120x120.pngЯкщо ви використовуєте, або хочете використовувати зображення для оформлення завдань, вони обов’язково мають бути з офіційних сервісів, які дозволяють використання цих зображень. Наприклад, безкоштовний хостинг зображень: freepik.com. Ви також можете використовувати стікери для вербального оцінювання від Всеосвіти.
  Всеосвіта у своїй роботі використовує платний сервіс зображень: shutterstock.com.


Не можна використовувати зображення з водяними знаками, авторство яких вам не належить. Повторно ознайомтеся з презентацією по роботі з контентом: Детальна інструкція з рекомендаціями.
Водяний знак – найбільш поширений спосіб захистити фотографію від незаконного використання. Таким чином захищаються сотні мільйонів світлин в інтернеті.


 1. Увага! Не використовуйте одночасно кілька стилів редактора для оформлення завдань — як при оформленні цього кольорового тексту. Бажано взагалі не використовувати занадто яскраві блоки в оформленні текстів, оскільки, це шкодить візуальному сприйняттю завдань та відволікає від фокусування над основним текстом. Якщо ви хочете виділити текст в запитаннях, зробіть це за допомогою курсива, жирності або підкреслення. Якщо ви використовуєте один стиль оформлення, наприклад, шрифт «Прописи», будь ласка, дотримуйтеся цього стилю й не змішуйте його з іншими.


 2. Якщо ви хочете вставити відео з youtube, зробіть це вбудувавши відео прямо на сторінку квесту. В редакторі, при оформленні текстів, є кнопка <code>0402jk9s-a414-84x29.png, натисніть її та вставте посилання на відео в Ютубі. Через цю кнопку також можна вбудовувати ігри через iframe використовуючи такі популярні ресурси, як: learningapps.org, jigsawplanet.com, wordwall.net та інші. Шифратор також можна вбудовувати у вебквест, ось інструкція: як вбудувати шифратор.
  Чому краще вбудовувати посилання на ігри чи відео? На Всеосвіті відсутня реклама для учнів, це допомагає концентрувати увагу дитини на одній сторінці не втрачаючи фокус з завдань.


 3. Не можна вставляти тексти у вигляді картинок, при перегляді таких текстів на телефоні дитині буде важко прочитати зміст, картинки стають маленькими, а тексти завжди адаптовані під екран.
  Зверніть увагу, у редактор Всеосвіти можна вбудовувати таблиці, а не додавати таблиці у вигляді зображень.

  Приклад оформлення текстів.

  Задача текстом:

  Задача картинкою:

  За перший день Василько прочитав 25 % усієї книжки, за другий — 68 % остачі, а за третій — реш­ту 96 сторінок. Скільки сторінок у книжці?

  0402rsec-2c55-350x78.jpg

 4. Не забувайте вказувати в описі до вебквестів (учням цей опис не показується) джерела на використанні матеріали та зображення.


 5. Якщо ви хочете вбудувати формули у завдання, будь ласка, вбудуйте їх! Посилання на інструкцію щодо роботи з редактором формул: Редактор формул.


 6. Заборонено використовувати зображення пов'язані з російськими персонажами та з посиланнями на російські джерела. Ці правила стосуються зображень з російськими текстами та загалом російської мови та культури.


 7. Ви можете скорочувати довгі посилання прибравши зайві символи в тексті. Наприклад, моє звичайне посилання виглядає ось так: https://vseosvita.ua/webquest/hotuiemosia-do-olimpiady-henii-osvity-15644.html. Тепер я додам те саме посилання прибравши зайві літери: vseosvita.ua. Ви також можете виділити свій текст та натиснути на іконку посилання 0402jkat-bed5-32x28.png, після чого додайте своє посилання до виділеного тексту. Наприклад: тут посилання на вебквест.
  Увага! Використовувати посилання у вебквестах вкрай небажано, адже це відволікає від основного контенту.


 8. Якщо контент розважального характеру, будь ласка, ви також можете використовувати іконки Emoji 😉👌.


 9. Не допускайте одруківок у власних текстах. Є дефіс «-», мінусу «–» і тире «—» — все це різні символи і вимагають правильного використання в тексті. Є списки, що складаються з цифр🔟 та з позначок✅ в кінці яких завжди мають стояти знаки відповідної пунктуації. Окремо є різні типи дужок «», "", '', будь ласка, будьте уважні та дбайте про відображення ваших завдань, адже саме ви є прикладом якісних текстів для своїх учнів. Навіть відсутність відступів після крапки є показником вашого професіоналізму. Задання, як і назви завдань, завжди починайте з великої літери.


 10. Увага! Не давайте учням посилання на недосліджені сервіси, або сервіси з платною підпискою, як, наприклад: baamboozle.com. Батькам може не сподобатися, що ви рекомендуєте дітям сервіс, який з часом вимагатиме гроші за користування, це зіпсує ваш імідж та нівелює ваші добрі наміри.
  Натомість недосліджені сервіси можуть пропонувати рекламу казино, ігор, оголені світлини тощо. Будьте критично уважні при публікації посилань на сторонні сервіси. Нагадую, в редактор Всеосвіти можна вбудовувати завдання через iframe з популярних освітніх ресурсів [пункт 7].


Якісні чіткі зображення, лаконічні та структуровані тексти, мінімальні оформлення блоків та вбудовані ігри чи відео — все це важлива складова якісного вебквесту. Тільки так оформлені вебквести можна пропонувати для використання іншим.

Шановні колеги, давайте будемо дбати про якість загальної бібліотеки вебквестів. Будь ласка, шануймо час один одного при пошуку чужих вебквестів. Не потрібно публікувати вебквести, які недоопрацьовані або містять одруківки.

Якщо у вас виникли суперечливі питання, напишіть мені. Прибрані вебквести з загальної бібліотеки можна поновити, якщо виправити всі зауваження, які я описала вище.

Якщо ваш квест остаточно прибраний з загальної бібліотеки, не сумуйте😞, адже ви й надалі маєте до нього доступ і можете особисто видавати його на проходження🙂.


Будь ласка, створюймо тільки якісний авторський український контент💙💛!