Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

19 лютого 07:50
9 0
Блоги
Автор/ка:
43

0

pdf Друкувати

Природні дива

Вогняні водоспади, кольорові річки, незвичайні скупчення хмарякі чудеса та несподіванки приготувала для усіх любителів відпочинку під відкритим небом природа, читайте у сьогоднішньому записі .

Вогняний водоспад

Гадаєте, це лава стікає шаленим потоком з висоти? А от і ні! Кожного лютого вода у водоспаді Хорстейл, Національний парк Йосеміті, США, немов горить вогнем. Секрет палаючої води криється у променях, які протягом двох тижнів на заході сонця падають на водоспад під особливим кутом. Саме тоді здається, що вода у Хорстелі — бурхливе, нестримне багаття.

0600enrv-11e1-940x653.pngДиво Мойсея

Щороку навесні води між островами Джинді та Модо у Південній Кореї розходяться, утворюючи прохід довжиною 3 км і шириною 40 м. Явище, яке дивовижним чином повторює біблійний сюжет, триває близько години. Тож кожен бажаючий, наче Мойсей, поспішає пройтися водами Жовтого моря до острова Джинді, де якраз в цей час відзначається фестиваль на честь цієї неймовірної події.

0600ens1-fdbd-940x855.pngКольорова річка

Кожної осені колумбійська річка Каньо Кристалес грає всіма кольорами веселки. Через теплу сонячну погоду зелений мох на дні водойми розцвітає кольоровими квітами, утворюючи яскравий м’який килим.

0600ens5-1ee6-940x765.pngТа дістатися сюди не кожному до снаги — спочатку треба прилетіти у маленьке містечко Ла-Макарена, звідти відправитися у подорож човном, а потім довго йти до берега Каньо Кристалес лісовими стежками.

Рожеві гірські хребти

Відвідати Доломітові Альпи в Італії — мрія кожного. Ще б пак! Адже ці гори на заході сонця стають… яскраво-рожевими. Тамтешні жителі називають унікальне явище «Енросаріда», що буквально перекладається як «стати рожевим».

0600ensg-95da-940x480.pngКожного вечора сонце грається з гірськими схилами, розфарбовуючи їх усілякими фарбами: жовтими, оранжевими, червоними, фіолетовими. Таке явище можливе через особливий склад Доломітових Альп: вони складаються з застиглої магми та решток стародавніх морських тварин.

Ранкова Глорія

Бажаєте нових емоцій та гострих вражень? Як щодо мандрівки Австралією? Ранкова Глорія — явище дуже рідкісне в світі. Але в затоці Карпентарія, Північна Австралія, милуватися ним можна з вересня до листопада. Раз на кілька днів на світанку хмари над затокою збираються у величезні трубчасті скупчення довжиною до тисячі кілометрів і до двох кілометрів завширшки. Цікаво, що небесна перина не висить у повітрі, а переміщується зі швидкістю 60 км/год.

0600ensn-0f71-940x685.png

Читайте також: