Опубліковано 16 вересня 2023 о 18:11
12 0
1 3 1 2

Прокинулося сонце рано-вранці,

Прокинулося сонце рано-вранці,

Розлило пасма між стрімких вершин.

Могутній дуб в багряній вишиванці

Смакує джем з брусниці і ожин.

До чаювання стали яворини,

Вже осінь зготувала їм млинці –

Такі смачнючі з яблук і малини,

Ще й заплела в них сонця промінці.

З дупла дістала меду на гостини,

Що бджоли назбирали із квіток.

А чай такий духмяний із шипшини,

З суниці і весняних пелюсток!

Із жолудів п'є бук із глодом каву,

Хоч трішечки гірчить – та до смаку

І пригощають осінь золотаву,

В якій вбачають мавку лісову.

Вдяглася груша в ніжну позолоту.

Вона уранці п'є лише компот.

До кави має теж легку охоту.

Меню на день записує в блокнот.

А граб так захотів вина з калини,

Для смілості настояв ще торік,

Як залицявся він до черемшини

І клявся бути з нею вже повік.

Берізка полюбляє свіжі соки,

Ще в березні зібрала про запас.

Смерека завдає усім мороки –

П'є тільки із чорниці морс і квас.

А осінь розливає насолоду

І наливає в келихи меди.

Сама ж п'є лиш джерельну, чисту воду...

Й багрянець розсипає навкруги.

Оксана Козак

16.09.2023