Опубліковано 10 квітня 2023 о 07:47
2 0

Про важливість води в процесі боротьби з ожирінням

Ожиріння – це наслідок вагомих метаболічних зрушень в організмі, в основі яких лежить дефіцит води. Саме відсутність достатньої кількості гідроелектричної енергії у клітинах і організмі через споживання малої кількості води спонукає людину до частих і більших об’ємів споживання їжі. Як уже говорилося вище, голод і спрага у людини викликають часто однакові бажання поїсти, хоча частіше людина все таки хоче пити. У подальшому цей процес заміни пиття на прийом їжі фіксується як звичка, яка закріплюється змінами у метаболізмі, програмується на нейрогомуральному, ендокринному і генетичному рівнях і лише вольовими зусиллями може бути змінена.

Ожиріння – це комплексна проблема, про яку задумуються, коли вже є такі супутні патології, як гіпертонія, цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, алергії, автоімунні порушення, депресії, онкології та інші. Зрозуміло, що можна називати багато відпрацьованих схем-причин розвитку ожиріння. Передусім наголошують, що в механізмі розвитку будь-якого ожиріння, має істотний вплив дефіцит води. Він сам є і причиною, і добре спонукає до надмірної ваги в комбінації з іншими причинами.

Ожиріння – це свого роду захисна реакція організму, яка має глибоку еволюційну і філогенетичну історію. За дефіциту води, організм накопичує жир, який можна буде використати у якості енергетичного субстрату і при його розщепленні утвориться енергія і вода. Такі процеси мають місце в нормі у тварин, які мають сезонні сплячки, під час яких не п’ють воду і мають адекватну гемодинаміку впродовж місяців за рахунок спалювання жиру, який окрім енергії, дає і воду в якості кінцевого продукту обміну. Проте для людини немає необхідності в такий спосіб запасатися водою через накопичення жиру при дефіциті питної води, оскільки це глибоко порушує усі метаболічні межі і виводить організм із стадії компенсації і переводить у хворобу. Зростання кількості людей із надмірною вагою у світі є свідченням тотального зміненого способу життя, в якому дуже мало місця відведено питтю води.

У людей з надмірною вагою уже запущений круговий негативний цикл постійно їсти, перекушувати і він, з однієї сторони, є запрограмованою звичкою, а з іншої – обумовлений дефіцитом енергії у клітинах через зневоднення і скачки рівня глюкози в крові. Тому заміна перекусів випиванням склянки води, регулярне випивання склянки води за 30 хв до їди, випивання впроводвж дня мінімум 1,5-2 літра води ( з розрахунку 35-40 мл на кг маси тіла при надмірній вазі) дуже швидко поверне організм до нормального метаболізму.

Хочеш схуднути – пий воду і результат буде дуже швидко!

(Зі слів Олега Покотило - професора, доктора біологічних наук)