Перший туристичний маршрут на Говерлу було відкрито 1880 року. Українські вчені перші зимові підйоми на гору датують 1893 року. А ось дослідник історії Гуцульщини Роберт Ерік припускає, що перше зимове підкорення вершини було раніше, адже у 1877 році у Кракові вийшла книга «Прогулянки Східними Карпатами», де описані походи на Говерлу.