Опубліковано 8 лютого 2021 о 19:05
3 0

Правила поведінки на водоймах взимку

Повернулися морози. Стовпчик термометра впевнено тримається на мінусових позначках. Водойми вкрилися кригою. Ми з учнями 2-А класу, вивчаючи курс «Я досліджую світ», говорили про те, що вона завжди небезпечна і зрадлива. Особливо слабкою вона буває в заростях прибережного очерету, адже тут вона вся пронизана стеблами рослин.

Ми згадали основні правила поведінки на водоймах взимку.
У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю.
Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що на початку зими небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки.
Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.
Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.
Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками.

Узагальнюючи знання, діти виконали малюнки про поведінку на водоймах взимку.

Читайте також: