ТЕМА: СЕРЕДОВИЩЕ ТЕКСТОВОГО РЕДАКТОРА. ПОЄДНАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ НА АРКУШІ ТЕКСТОВОГО ДОКУМЕНТА: ВЗАЄМНЕ РОЗМІЩЕННЯ ТЕКСТУ, ЗОБРАЖЕНЬ, СХЕМ.
Цілі:
навчальна: сформувати уявлення про особливості роботи в середовищах для читання та змінювання текстів; поєднання елементів на аркуші текстового документа: взаємне розміщення тексту, зображень, схем;
розвивальна: розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратністьу роботі.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери,підручники, зошити, презентація, програма Microsoft Word
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
привітання;
перевірка присутніх;
перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. ЛОГІЧНА РОЗМИНКА
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Повторення вивченого матеріалу
1.Яке призначення електронних бібліотек?
2.Які пристрої допомагають вам прочитати книгу з Інтернету?
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Дати відповідь на запитання:
• Що таке текстовий документ?
• Які об’єкти може містити текстовий документ?
• За допомогою яких програм можна опрацьовувати текстові документи?
– Діти, сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок. Уявіть, що ви працюєте у Туристичній рекламній агенції «Світ мандрів», ваше завдання створити рекламну листівку. У листівці потрібно прорекламувати подорож до міста вашої мрії. Для цього ви маєте опанувати основні навички роботи з текстовими документами, а саме їх створювати, відкривати, зберігати. Працювати ж у рекламній агенції не так і просто. То ж увага на екран.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
або ПКМ/Создать/ Документ MicrosoftOfficeWord
VI.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VII. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Робота у зошиті з друкованою основою
VIII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
Робота за комп’ютером
1) Інструктаж учителя.
2) Практична робота за комп’ютерами.
Пояснення виконання практичного завдання за комп’ютером
– Ну, а тепер коли ми ознайомились з алгоритмом створення, збереження документа , ми можемо починати створювативласний текстовий документ та свою власну рекламну листівку.
Виконуємо практичне завдання 1.
Відкрити власну папку. (Мій комп’ютер/ Локальний дискE, папка КЛАСИ/ 4 клас)/Створити текстовий документ (ПКМ-создать-документ Microsoft Word та його Зберегти (Кнопка «Office» -Сохранитькак - у свою папку- назвати текст)
Виконуємо практичне завдання 2. «Рекламна листівка»
План роботи
Відкрити власну папку.
Відкрити текстовий документи «Рекламна листівка».
Розмістити зображення на власн6ий розсуд.
Зберегти файл у власній папці.
3) Вправи для очей.
IX. ПІДСУМОК УРОК
Рефлексія
— Чи задоволені ви своєю роботою?
— З яким настроєм ви працювали на уроці?
— Що вам запам’яталось на уроці?
— Де вам стануть у пригоді набуті знання?