Опубліковано 8 липня 2022 о 14:05
1 0

Підсумкове заняття для дітей середнього дошкільного віку «Подорожуємо країною математики»

Підсумкове заняття для дітей середнього дошкільного віку

«Подорожуємо країною математики»

Тип, вид: підгрупове, інтегроване.

Програмовий зміст: удосконалювати вміння упорядковувати предмети за кольором та цифрою; закріпити знання дітей про виробництво окремих речей та продуктів; удосконалити вміння порівнювати предмети за кількістю(більше, менше, більше на один, менше на один); закріпити цифри 1-5; вдосконалювати вміння співвідносити цифру і кількість предметів; закріпити вміння розрізняти геометричні фігури(круг, квадрат, трикутник, чотирикутник, куля, куб) зі словесним поясненням їхніх характеристик; формувати вміння орієнтуватися у просторі, пояснюючи місцезнаходження предметів словами: на, під, праворуч, ліворуч, попереду; закріпити уявлення про часові відношення(спочатку-потім); удосконалювати вміння добирати необхідні для побудови матеріали; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, кмітливість; виховувати співчуття, бажання допомагати, дружність, товариськість, бажання займатися математикою.

Матераіл:

Демонстраційний: лист; конверти з цифрами 1-5; кошик; 5 намистинок; стрічка, презентація до гри «Не помились».

Роздатковий: квитки для автобуса; 3 карточки із зображенням переходу сировини у товар; картки з двома горизонтальними смужка­ми; чашечки; блюдечка; цифри 1-5; геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник, чотирикутник, куля, куб; будівельний матеріал; матеріал до гри «Логічний потяг».

Хід заняття

  1. Організаційний момент.

Вправа «Привітання»

Доброго ранку, рідний наш дім!

Доброго ранку, гостям усім!

Доброго ранку, сонечко ясне,

Доброго ранку, садочку прекрасний!

Вправо – вліво оберніться

Одне одному всміхніться!

(заходить в групу поштарик)

  • Доброго дня! Це дитячий садок №9 «Журавлик»?

  • Доброго дня! Так!

  • Мені потрібна група «Грибочок».

  • Ми діти з групи «Грибочок».

  • Тримайте вам лист. Ну а мені вже час. До побачення!

  1. Мотивація до роботи.

  • Як ви гадаєте від кого цей лист? Про що в ньому йде мова?

(зачитую лист)

«Добрий день, діти!

«Пишу вам з чарівної Країни Математики. У нашому королівстві трапилася біда. Дуже злий чаклун зачаклував всі цифри, знаки, фігури і вони стали нерухомі Тому тепер у нас дуже страшно й тихо. Розчаклувати жителів Країни Математики можуть тільки розумні, уважні й кмітливі діти. Але завдання ви маєте виконувати по порядку. Допоможіть нам, будь ласка. Як тільки ви зберете моє чарівне намисто, все одразу стане на свої місця!

До зустрічі!

З повагою Королева Математики»

  • Допоможемо Королеві Математики? А як же нам знайти країну?

  • Чим ми будемо туди їхати??? Стривайте, здається, в конверті ще щось є. (загадка)

  • Слухайте дуже уважно, щоб змогли відгадати загадку:

По маршруту вас везуть

І квиточки продають.

З вигляду продовгуватий,

Але зовсім не рогатий.(автобус)

  • Ми будемо їхати автобусом. Нам потрібний водій. Виберемо його лічилкою.

Раз, два, три, чотири, п’ять —

Вийшов зайчик погулять.

Як нам бути, що робити?

Треба зайчика зловити.

Будем знову рахувать:

Раз, два, три, чотири, п’ять...

  • Для того щоб їхати на потрібні квитки. Я вам даю квитки, а ви займайте місця згідно вказаних місць.

  • А я буду кондуктором і перевірю, чи правильно ви зайняли місця(квитки мають співпадати з позначкою на стільчику: вони винні мати однаковий колір та цифру)

  • Ось ми і приїхали.

  • Пам’ятаєте, що завдання ми маємо виконувати по порядку. Який конверт візьмемо спочатку? Яка перша цифра?(1)

  • Де лежить перший конверт? (під столом)

  1. Конверт 1. Дидактична гра «Виробничі ланцюжки»

« Перше моє завдання. Вам потрібно скласти виробничі ланцюжки, де відображатиметься процес переходу сировини у товар. Перша картка кожного ланцюжка позначена кольором. Ланцюжок викладається знизу до верху».

(Діти складають, а потім розповідають кожен свій ланцюжок. Наприклад: спочатку виростили цукровий буряк, потім з цукрового буряка зробили цукор, а потім з цукру зробили цукерки.)

  • З цим завданням впорались і отримали 1 намистинку. Тож покладемо її до кошика.

  • Погляньте уважно, де лежить другий конверт? (на столі)

  • Де лежав перший конверт?

  1. Конверт 2. Гра «Скільки ж».

«Незабаром у королеви математики день народження. Вона заздалегідь все по прибирала. Але я зачаклував увесь посуд і тепер він стоїть де йому заманеться. Вам потрібно розставити тарілочки і блюдечка на полички».

(Діти на верхню поличку розставляють чашечки, а на нижню блюдечка)

  • З цим завданням впорались і отримали другу намистинку, яку ми покладемо до нашого кошика.

  • З якою цифрою буде наступний конверт?

  • Де він лежить? (перед столом)

  • Де лежав конверт з цифрою 2?

  • Де лежав конверт з цифрою 1?

  1. Конверт 3. Гра «Не помились».

«У мене є велика чарівна дошка. На цій дошці для кожного з вас буде написані запитання. І коли ви будете давати на них відповідь, ви маєте показати відповідну цифру».

(На проекторі зображена презентація, на якій для кожної дитини є окреме завдання( запитання). Дитина давши відповідь на запитання, повинна показати відповідну цифру.)

  • З цим завданням впорались і отримали 3 намистинку.

  • Ну а тепер настав час відпочити.

  1. Фізкультхвилинка.

(діти виконують рухи під музику, під супроводом вихователя)

- Яка цифра буде зображена на наступному конверті?

- Де лежить конверт з цифрою 4? (за столом) Де лежав конверт з цифрою 3, 2,1?

7. Конверт 4. Дидактична гра «Чарівна торбинка».

«У мене є також чарівна торбинка з чарівними фігурами. І я хочу перевірити чи знаєте ви ці фігури і що ви можете про них розповісти»

(Діти по черзі описують геометричні фігури)

  • З цим завданням впорались і отримали 4 намистинку, яку ми покладемо до кошика.

  • Яка цифра буде зображена на наступному конверті?

  • Де лежить конверт з цифрою 5? (праворуч від столу) Де лежав конверт з цифрою 4, 3, 2,1?

  1. Конверт 5. Гра «Логічний потяг»

«У мене є потяг, а до нього треба причепити вагончики. Кожний вагон має свої завдання: знайди такий самий малюнок, підбери слова-антоніми, підбери що до чого, хто що їсть і мама і дитинча, підбери за кольором і т.д. Важливо: рамки вікон вагонів повинні бути такого самого кольору як рамка карток.»

(Діти заповнюють вікна вагончиків, а потім в кінці розповідають зв'язок між вікнами та вагончиками. Коли діти виклали вагончики, потім разом викладаємо потяг)

  • З цим завданням впорались і отримали 5 намистинку.

  • Намистинки ми з вами усі зібрали. А для того щоб зробити намисто, нам ще що потрібно? Щоб отримати стрічку потрібно виконати додаткове завдання від чарівника.

  • Погляньте, а ж ось іще один конверт лежить.

  • Де лежить конверт?( праворуч від килимка)

  • Де лежав конверт з цифрою 5, 4, 3, 2,1?

  1. Будівельно-конструктивна гра «Меблі для ляльки».

«Ось уже незабаром до мене мають прийти гості, але чаклун зачаклував меблі. І тепер я засмучена, що не можу пригостити своїх гостей чаєм з тістечками. Сподіваюсь на вашу допомогу»

(Діти викладають з будівельного матеріалу стільчики та стіл)

  1. Підсумок заняття.

  • Погляньте, аж ось і стрічка для нашого намиста. Тож, давайте, швидше його зробимо.

(заходить королева математики)

«Доброго дня малята! Я королева математики. Це ті кмітливі, розумні та уважні діти які виконали всі завдання?? Я дуже вдячна вам за допомогу і на знак вдячності хочу вам подарувати медалі як кращим знатокам математики.

  • Діти, ну а нам вже час вирушати до садочку. Давайте попрощаємось і вирушаємо в садочок.

(Діти повертаються до автобуса та їдуть у садочок)