Опубліковано 12 червня 2024 об 11:47
0 0

Перший у світі тролейбусний поїзд

12 червня 1966 року у Києві розпочалась експлуатація першого у світі тролейбусного поїзда. Два тролейбуси у потяг з'єднав український інженер Володимир Веклич і тим самим запобіг транспортному колапсу в українській столиці. Адже на початку 1960-х водіїв катастрофічно не вистачало, в той час як кількість пасажирів невпинно росла. Ноу-хау створили за два роки на базі тролейбусного депо №2 — найбільшого за площею в Києві. Тролейбусні потяги, які працювали за системою Веклича, успішно експлуатувалися у більш ніж 20 містах колишнього СРСР, зокрема в Ризі і Талліні.

0601vp80-9a46-700x467.png

Читайте також: