Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Літо без стресу: психоемоційна підтримка дітей з ООП у період канікул
»
Взяти участь Всі події
Опубліковано 25 грудня 2025 о 15:06
18 0
2 2

Перша у Києві електронно-обчислювальна машина

25 грудня 1951 року у Києві введена в дію перша в СРСР електронно-обчислювальна машина.

Першою електронно-обчислювальною машиною в Києві (і першою в континентальній Європі) стала «МЕСМ» (Мала електронна лічильна машина), створена у 1951 році в Інституті електротехніки АН УРСР під керівництвом академіка Сергія Лебедєва, що використовувала 6000 електронних ламп і працювала на благо військових та наукових розрахунків, ставши проривом в історії обчислювальної техніки.

Детальніше: https://kpi.ua/604-5