25 грудня 1951 року у Києві введена в дію перша в СРСР електронно-обчислювальна машина.
Першою електронно-обчислювальною машиною в Києві (і першою в континентальній Європі) стала «МЕСМ» (Мала електронна лічильна машина), створена у 1951 році в Інституті електротехніки АН УРСР під керівництвом академіка Сергія Лебедєва, що використовувала 6000 електронних ламп і працювала на благо військових та наукових розрахунків, ставши проривом в історії обчислювальної техніки.
Детальніше: https://kpi.ua/604-5