Одна з найбільш незвичайних пам’яток української столиці – це пам’ятник першому трамваю, установлений на Володимирському узвозі. Саме тут у червні 1892 року вперше у Східній Європі запустили електричний трамвай. Пам’ятник з’явився у 1992 року, на честь 100-річчя київського трамвая. Скульптором виступив Юрій Кисельов, а архітектором — Володимир Собцов.
