Опубліковано 25 травня 2023 о 23:01
3 0

Пам'ятник Княгині Ользі в Києві

25 травня 1996 р. в Києві було заново зведено пам'ятник княгині Ользі.

Пам'ятник було встановлено ще у вересні 1911 року. На постаменті з рожевого граніту праворуч від княгині Ольги була розташована скульптура Апостола Андрія Первозванного, а з протилежного боку - просвітителів Кирила і Мефодія. Авторами пам'ятника були скульптори Іван Кавалерідзе і Петро Сниткін, архітектор Валеріян Риков.

У 1919 році більшовики скинули скульптуру княгині Ольги і поламали на дві частини. Бічні скульптури були забиті дошками. Замість Ольги поставили бюст Тараса Шевченка. У 1923 році скульптурна композиція була демонтована.

Автори встановленого в 1996 р. пам'ятника - скульптори Віталій Сівко, Микола Білик та Віталій Шишов.