Опубліковано 25 жовтня 2023 о 13:16
11 0
1 1 2 1 2

ОСІННІЙ ЕТЮД

🍁 ОСІННІЙ ЕТЮД 🍂

Запáхла осінь чорнобривцями в садáх,

Застигла крáплями бурштúну

на стиглих зéрнах колоскÍв пшениці.

Кружляють в сірім небі безупúну

жовтого листя стрімкÍ веренúці,

І вітер фýгами гучнúми завиває

у сухих солóм'яних скирдáх.

СпустÍле поле

проводжає одиноко

В далекий вúрій відлітаючі

зграї сизих журавлÍв.

"На жаль, скінчúлася порá

безтурботних літніх днів!..." -

Полум'Яною гÍлкою махáючи,

шепче мудра старéнька топóля

Із сумом тихим, світлим та глибоким.

Осіннім бáлом в небі темно-сÍрім

прáвлять грÍзні хмари,

Холодним заливаючи дощéм

ярú, лісú соснóві та долúни.

Один лише від вітру незгасúмий

Горить-палає жар терпкóї горобúни

під помарáнчевим плащéм,

Яскравою зорéю, мов вогнЯми,

освітлюючи цей суворий світ

своїми грóнами...

Та час від часу осінь все ж дарує

погоди сонцесЯйної картини,

Похмуре небо прикрашаючи умить

лазурóвим, м'якúм, теплим світлом.

За стéбла трав сухих чіпляючись, летить,

неначе юність, "бабине літо",

Мов сном, мерéживною хусткою

вкриває все й гаптýє

срÍбним серпанком тонкóго павутиння...

Проте, нас осінь дуже мало

радує гарними теплими днями,

І не почують солов'Їних

наспÍвів оксамúтові гаЇ’.

Вже перших зáморозків сивих

кóні мчать гнідÍ’,

Яких зимú майбутньої

вітрú півнÍчні осідлали.

Висúть в повітрі вóгкому

від диму багать їдкий запах,-

Мов давні рукóписи,

згадки горЯть

про почуття сокровéнні, сердечні, глибокії.

В думкú вповзаючи у потаємні,

крадéться тихими крóками

Лірична меланхолія

на тóнких м'яких лапах.

І сонця кругла куля жовта

не так теплом вже землю огортає;

Світанок в холодній імлÍ’ зустрічають

темні узлісся, наче в дурмáні.

Як у колúсці, у хмаркáх

пухнастих вýсів густого тумáну,

Серед полóгих берегÍв, немов у ковдрі,

річка срібляста мирно дрімає...

Лиш тільки осінь,

як у гри красивої фінáлі,

Увесь життя сенс розкриває,

підсумовує поразки й перемоги.

Хтось вбачає в ній початок,

а хтось - кінець великої дорóги,

Кóгось бáжаною зустріччю осяє,

а комýсь розлукою сумнóю

серце ущент розбиває.

...Мокрим прілим листям

пропáхлася природа.

Летять так швидко дні.

Та серце все ще мріє!

Руда чаклунка-осінь пелюсткú

багряні й золотÍ по вітру віє,

Застеляючи стежкú барвúсті

до сивочóлої зими приходу.

(Наталі Орішко)

0500p8pe-9fc0-720x772.jpg